Aktuálny minireport – Pezinská Baba

6. decembra 2010

V skratke: Dobré podmienky, tvrdý podklad, dostatok snehu, napriek tomu veľa kameňov, mrznúca zima, bezvetrie, málo ľudí, nový vlek aj bufet.

V skratke: Dobré podmienky, tvrdý podklad, dostatok snehu, napriek tomu veľa kameňov, mrznúca zima, bezvetrie, málo ľudí, nový vlek aj bufet.

Najbližšie lyžiarske stredisko pri Bratislave otvorili v sobotu 4. decembra. Podľa webkamery počasie lyžiarom prialo, bolo krásne slnečno. My sme stredisko navštívili v nedeľu ráno. Pri príležitosti spustenia novej sezóny sme využili uvádzacie 50% zľavy na skipasy. Parkovanie nás po minuloročnej skúsenosti neprekvapilo. Parkovisko nepatrí stredisku, ale inej firme. Zaplatíte zaň 3,5 eura, bez ohľadu na to, koľko času v stredisku strávite.

Snehové podmienky dobré

Svah bol pekne upravený, snehu dostatok, až na pár kameňov, ktoré sa nám podpísali na krásne pripravenú sklznicu. Ľudí bolo málo, počas obeda sa ich počet zvýšil, ale stále sa nečakalo viac ako 5 minút. Premávala POMA H-60, nová kotva DOUBLE bola v skušobnej prevádzke.

Novým vlekom sa zvýšila prepravná kapacita o 480 osôb na hodinu. Detský vlek ešte nepremával, a preto sme aj s najmenšími deťmi lyžovali na kotve. Pod vlekmi boli obrovské vangle a bubny. Dalo to veľa práce výjsť s malými deťmi na vleku hore.

Vystrelovacia poma na úvod

Keď bola kotva vypnutá, museli sme sa popasovať s pomou, kde bolo skoro nemožné dostať sa hore. Vystrelovala ma aj s malou 3-ročnou Renátkou do polmetrovej výšky cez bubny. Našťastie aj po ukážkovom páde z vleku tvárou do prašanu, Reňu neprešla chuť lyžovať.

Keďže bolo -13 stupňov, potrebovali sme sa zohriať. Prestávku sme príjemne strávili na čaji v teplom novom zastrešenom bufete pri hornej stanici vleku. Z lyžovačky neuvidíte žiadne fotky, lebo kvôli veľkej zime sa nám aparát nechcelo vyťahovať z vrecka.

Celkovo sa nám lyžovačka páčila a odporúčame stredisko navštíviť. Jeho veľkou výhodou je hlavne poloha. Pri stredisku sú upravené bežecké trate.

Viac informácii o stredisku:

www.lkbaba.sk

1/1
Zavrieť reklamu