Zuzulová tretia, opäť na pódiu!

Veronika Velez-Zuzulová obsadila tretie miesto v utorňajšom slalome Svetového pohára v talianskej Santa Caterine. V druhom kole predviedla skvelú impozantnú stíhaciu jazdu a posnula sa o desať priečok.

Veronika Velez-Zuzulová obsadila tretie miesto v utorňajšom slalome Svetového pohára v talianskej Santa Caterine. V druhom kole predviedla skvelú impozantnú stíhaciu jazdu a posnula sa o desať priečok.

Za víťaznou Nórkou Ninou Loesethovou zaostala 1,37 s. Petra Vlhová po sérii senzačných výsledkov v piatom slalome sezóny nedokončila prvé kolo a podobne dopadla aj tretia reprezentantka Barbara Kantorová.

Loesethová slávila svoj prvý triumf kariéry v SP a do prenosovej kamery vyhlásila: “Som veľmi šťastná, konečne poznám tento pocit. Pred súťažou som až tak vysoko nepomýšľala, ale po prvom kole som zacítila šancu. Dobre som vedela, že Veronika Velez-Zuzulová zašla senzačnú jazdu a preto som nemohla nič ponechať na náhodu.”

Na snímke nórska reprezentantka v alpskom lyžovaní Nina Lösethová na trati počas 1. kola slalomu žien Svetového pohára 5. januára 2016 v talianskej Santa Caterine.

Slovenská reprezentantka po svojom úspešnom ťažení pre TASR vyhlásila, že ani v druhom kole nebola celkom spokojná a o to viac si tretie miesto cení: „V prvom kole mi problém robil prechod z agresívneho snehu na ľad. Bola som z mojej jazdy sklamaná a povedala som si, že v druhom kole to musí byť oveľa lepšie, viem, čo je vo mne a že sa musím v tejto podobe vrátiť na kopec. V prvom rade som si bola vedomá, že sklamaniu z celej súťaže sa môžem vyhnúť len tak, že dám do toho riziko a že sa nemôžem uspokojiť len s bodovaným umiestnením. Naozaj som riskovala, ale ani druhá jazda nebola úplne podľa mojich predstáv, v cieli som nemala pocit, že sa až tak posuniem. Opäť som hore urobila chybu a to znamená stratu času. Je fajn, že hoci to nebol úplne môj deň, predsa som uspela. Navyše viem, na čom musím ešte popracovať.”

Za víťaznou Nórkou skončila druhá Šárka Strachová (+1,12), ktorá na priebežnom druhom mieste v slalomovom poradí SP vystriedala Petru Vlhovú. Veronika Zuzulová sa na svoju mladšiu krajanku dotiahla na 220 bodov a spoločne okupujú tretiu priečku so 145-bodovým mankom na vedúcu Švédku Fridu Hansdotterovú. “Tá strata je veľká, ale boj o malý glóbus azda nie je stratený, predovšetkým práve v slalome to je nevyspytateľné. Pred Santa Caterinou som bola v hodnotení slalomu šiesta, teraz som už tretia. Ja som nedokončila v Aspene, Petra v Taliansku, stať sa to môže aj našim najvážnejším konkurentkám,” dodala Velez-Zuzulová.

Vlhová po Santa Caterine o jednu pozíciu predbežne stratila skupinu 1-7 v nasledujúcom žrebovaní čísiel pred ďalším slalomom v rakúskom Flachau, ktorý bude na budúci utorok po umelým osvetlením. “Urobila som chybičku, ale verím, že taká sa mi už nestane a budem bojovať ďalej. Verím, že každý bude pri mne stáť aj teraz, keď som vypadla. Fanúšikom chcem odkázať, nech mi držia palce aj naďalej,” odkázala na webových kanáloch Vlhová.

Obom špičkovým lyžiarkam, ktoré rovnakým dielom prispeli k pódiovým umiestneniam v štyroch z piatich slalomov zimy, vôbec nevyšlo prvé kolo. Vlhová s číslom 2 vypadla a hneď za ňou štartujúca Veronika Velez-Zuzulová dosiahla v prvej tridsiatke trinásty čas so stratou 1,13 s na vedúcu Nórku Ninu Loesethovú. Z tradičného Záhrebu súťaž presunuli do strediska, kde sa svetová zjazdárska scéna naposledy zišla pred jedenástimi rokmi. Zákutia slalomovej neznámej odkryla až Velez-Zuzulová, lebo obe pretekárky pred ňou predviedli konsolidované jazdy. Po Loesethovej Vlhová, ktorá na všetkých troch medzičasoch zaostávala len pár stotiniek a do záverečnej pasáže vošla v tempe, ktoré ju predurčovalo na prevzatie vedenia a v konečnom dôsledku aj na najrýchlejší čas kola. Lenže mladučká Slovenka v jednom oblúku príliš zatlačila na vnútornú pravú lyžu, nasledoval pád a strata akýchkoľvek šancí.

Výsledky slalomu SP v Santa Caterine:
1. Nina Loesethová (Nór.) 1:57,65 min.
2. Šárka Strachová (ČR) +1,12 s
3. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ (SR)+1,37
4. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +1,66
5. Frida Hansdotterová (Švéd.) +2,12
6. Wendy Holdenerová (Švaj.) +2,16
7. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +2,17
8. Maria Pietilä-Holmnerová (Švéd.) +2,19
9. Anne-Sophie Barthetová (Fr.) +2,31
10. Nastasia Noensová (Fr.) +2,32

Petra VLHOVÁ a Barbara KANTOROVÁ – nedokončili 1. kolo

Celkové poradie SP (po 15 súťažiach):
1. Lara Gutová (Švaj.) 658 b.
2. Hansdotterová 521
3. Lindsey Vonnová (USA) 500
4. Loesethová 406
5. Eva-Maria Bremová (Rak.) 382
6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 324

15. VLHOVÁ a VELEZ-ZUZULOVÁ po 220

Poradie v slalome (5):
1. Hansdotterová 365
2. Strachová 271
3. VLHOVÁ a VELEZ-ZUZULOVÁ po 220
5. Holdenerová 212
6. Loesethová 206.

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu