Zažite zimu nekonečných možností v rakúskom regióne Schladming-Dachstein!

Zima v rakúskom regióne Schladming-Dachstein.

Relax či aktívny pohyb, na zjazdovke či mimo nej – nech už sa rozhodnete pre čokoľvek, hostitelia v regióne Schladming-Dachstein v Štajersku v lyžiarskej oblasti Ski amadé vás budú rozmaznávať za každých okolností a s veľkou porciou srdečnosti ako bonusom.

Ďalšie rodinné lyžiarske vrcholy

Stredisko 4-Berge-Skischaukel zďaleka nie je všetko, čo Schladming-Dachstein lyžiarom ponúka. V regióne sa nachádza viacero menších lyžiarskych kopcov vhodných predovšetkým pre rodiny s deťmi. Oslovia vás prehľadnými areálmi a fantastickými rodinnými ponukami, ktoré sú zárukou bezstarostnej dovolenky s vašimi najbližšími.

V lyžiarskom stredisku Ramsau am Dachstein nájdu rodiny hneď niekoľko neodolateľných atrakcií. Jednou z nich je Kaliland, najväčší lyžiarsky areál pre deti v Štajersku s Kaliho zážitkovými zjazdovkami: Na siedmich priestranných zjazdovkách sa do sveta lyžovania môžu hravou formou ponoriť i tí najmenší. Sprevádzať ich bude dinosaurus Kali Ramsaurier – veselý maskot tejto lyžiarskej oblasti.

Ruchu veľkých lyžiarskych stredísk uniknete na vrchu Galsterberg. Na početných jednoduchých zjazdovkách sa môžu dosýta vyšantiť začiatočníci i rodiny s deťmi. Povinným bodom programu na Galsterbergu je návšteva Galskej lyžiarskej dediny. Jej areál môžete prejsť na lyžiach a láka veľkých i malých mnohými atrakciami – od galských domčekov a postavičiek až po množstvo milých prekvapení.

Gastronómia vysoko v horách

Lyžovačka, zimná turistika, sánkovačka, beh na lyžiach – zimná dovolenka v Schladming-Dachsteine má mnoho podôb, no jedno majú spoločné: všetky si môžete vychutnať v sprievode skvelých kulinárskych špecialít. Reštaurácie i mnohé tradičné horské chaty rozmaznávajú svojich návštevníkov širokým výberom regionálnych lahôdok, ktoré sú pripravované s láskou a servírované s typickou štajerskou pohostinnosťou. Skvelý spôsob, ako začať nový deň, sú napríklad raňajky vysoko v horách.

Zima v rakúskom regióne Schladming-Dachstein.
Zimná dovolenka v Schladming-Dachsteine má mnoho podôb, no jedno majú spoločné: všetky si môžete vychutnať v sprievode skvelých kulinárskych špecialít. Foto: MirjaGeh.

Vysokohorské špeciality á la Richard Rauch

Skvelé gurmánske zážitky najvyššej kvality prináša gastronomický projekt Almkulinarik by Richard Rauch, ktorý túto zimu vstupuje do ďalšej sezóny. Spolu s ostatnými chatármi v regióne pripravuje známy kuchár a držiteľ štyroch kuchárskych čiapok Richard Rauch kreatívne pokrmy z tradičných regionálnych surovín, ktoré z veľkej časti pochádzajú z vlastnej výroby.

Vína podávané k týmto vysokohorským špecialitám sú starostlivo vyberané, aby spolu s jedlom poskytovali hosťom ideálny chuťový pôžitok. Tieto výnimočné ukážky kuchárskeho umenia si môžete dopriať v originálnom prostredí viacerých chát, obklopení čarovnou zimnou krajinou a horskou panorámou v regióne Schladming-Dachstein a s najbližšou zjazdovkou, bežeckou stopou či zimnými turistickými chodníkmi hneď za rohom.

Čísla a fakty

Zážitkový región Schladming-Dachstein je členom lyžiarskeho združenia Ski amadé a Schneebärenland.

  • Počet lyžiarskych vrcholov: 10
  • Dĺžka zjazdoviek: 230 km (zo 760 km v Ski amadé)
  • Počet zimných a lyžiarskych chát: 100
  • Počet zjazdoviek s nočným lyžovaním: 3
  • Počet vlekov a lanoviek: 81
  • Počet škôl zjazdového a bežeckého lyžovania: 20
  • Najvyšší vrch v regióne: ľadovec Dachstein. (Upozornenie: Areál bežeckého lyžovania, nie zjazdového.). Vrchol je vo výške 2 997 m. n. m.
  • Hochwurzen, zjazd do údolia s dĺžkou 7,7 km.

Viac infomácií sa dozviete na www.schladming-dachstein.at.


Text: RELAX
Foto: Schladming-Dachstein Peter Burgstaller, Planai-Hochwurzen Bahnen/Gregor Hartl, Mirja Geh

2/2
Zavrieť reklamu