Albrecht sa vrátil na lyže

Švajčiarsky zjazdár Daniel Albrecht sa po 16 týždňoch po hrôzostrašnom páde na zjazdovke v rakúskom Kitzbüheli opäť postavil na lyže. Informovalo o tom nedeľné vydanie švajčiarskeho bulvárneho denníka Blick.

BERN. Švajčiarsky zjazdár Daniel Albrecht sa po 16 týždňoch po hrôzostrašnom páde na zjazdovke v rakúskom Kitzbüheli opäť postavil na lyže. Informovalo o tom nedeľné vydanie švajčiarskeho bulvárneho denníka Blick.

Albrecht zlyžoval niekoľko oblúkov na rakúskom ľadovci Kaunertal spolu so svojimi kolegami z reprezentácie. “Dani opäť lyžuje, z návratu bol šťastný a na lyžiach mu nechýba istota,” uviedol pre Blick zdroj z Albrechtovho okolia. Radosť netajil ani prezident švajčiarskeho zjazdového lyžovania Urs Lehmann. “Nevidel som ho síce na vlastné oči, ale viem o tom od jeho trénera. Je to najlepšia správa tohto týždňa,” tešil sa Lehmann.

Dvadsaťpäťročný švajčiarsky zjazdár odletel v nedeľu s reprezentačným tímom krajiny “helvétskeho kríža” na sústredenie na Mallorcu. Albrecht sa chcel k reprezentačným kolegom pripojiť až 24. mája, no optimistické výsledky na ľadovci zmenili jeho pôvodné rozhodnutie.

Majster sveta v superkombinácii spred dvoch rokov Albrecht mal 22. januára počas tréningu na obávanej zjazdovke Streif v Kitzbüheli v rýchlosti 140 km/h ťažký pád, ktorého dôsledkom bolo okrem množstva odrenín aj krvácanie do mozgu a pomliaždené pľúca. Špičkový zjazdár spočiatku bojoval o holý život. Po troch týždňoch od hospitalizácie prebral 12. februára ešte na klinike v Innsbrucku z umelého spánku. Neskôr ho previezli do Švajčiarska a nasledovali dva mesiace úspešnej rehabilitácie v bernskej nemocnici.

1/1
Zavrieť reklamu