Zažite zimu nekonečných možností v rakúskom regióne Schladming-Dachstein!

Zima v rakúskom regióne Schladming-Dachstein.

Relax či aktívny pohyb, na zjazdovke či mimo nej – nech už sa rozhodnete pre čokoľvek, hostitelia v regióne Schladming-Dachstein v Štajersku v lyžiarskej oblasti Ski amadé vás budú rozmaznávať za každých okolností a s veľkou porciou srdečnosti ako bonusom.

Najlepšie zjazdovky

Alpské zjazdové lyžovanie malo v regióne Ski amadé vždy osobitné miesto. Uháňať na lyžiach dolu svahom a zabudnúť na všetky starosti je v regióne Schladming-Dachstein hračka. Desať lyžiarskych vrcholov s celkovo až 230 kilometrami vynikajúco upravených zjazdoviek ponúka perfektné podmienky všetkým lyžiarom.

Tešiť sa môžete aj na 81 najmodernejších lanoviek a vlekov a na viac ako 100 tradičných lyžiarskych chát. Vďaka polohe v nadmorskej výške až 2 700 m n. m. je Schladming-Dachstein zárukou skorého začiatku sezóny a snehovej pokrývky. V oblasti štyroch lyžiarskych vrcholov v Ski amadé, jednej z najväčších lyžiarskych oblastí v Rakúsku, budete ako v siedmom nebi.

Zima v rakúskom regióne Schladming-Dachstein.
V oblasti štyroch lyžiarskych vrcholov v Ski amadé, jednej z najväčších lyžiarskych oblastí v Rakúsku, budete ako v siedmom nebi. Foto: Planai-Hochwurzen Bahnen/Gregor Hartl

Oblasť štyroch lyžiarskych vrcholov

Ako v siedmom nebi sa budete cítiť v najväčšej súvislej lyžiarskej oblasti Schladminger 4-Berge-Skischaukel so štyrmi lyžiarskymi kopcami Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm, ktoré spája 123 kilometrov zjazdoviek. Či už budete písať stopy do čerstvo upraveného snehu, alebo si užívať jazdu modernou lanovkou – toto stredisko rozbúcha srdce každého lyžiara!

A aké je to NAJ z 4-Berge Skischaukel?

Hauser Kaibling v Ski amadé je vstupná brána do sústavy štyroch lyžiarskych kopcov 4-Berge Skischaukel. Vo výške 1 800 metrov nad morom ponúka okrem širokých zjazdoviek aj fotopoint a možnosti na sedenie.

Vrch Planai, známy nočným slalomom mužov svetového pohára, si vás získa 4,6 kilometra dlhým zjazdom do údolia, ozvučenou zjazdovkou (vďaka jukeboxu na svahu vás pri jazde na lyžiach bude sprevádzať obľúbená pesnička) a supermodernou budovou pri dolnej stanici lanovky s obchodmi, úschovňou lyží, infoservisom a množstvom pokladní.

Hochwurzen sa teší veľkej obľube u rodín s deťmi najmä kvôli rodinným, športovým a širokým zjazdovkám. K absolútnym NAJ patria svah s umelým osvetlením, kde sa môžete lyžovať od 19.00 do 23.00 hod., či osvetlená 7 kilometrov dlhá sánkarská dráha, ktorá sa postará o riadnu dávku večernej zimnej zábavy.

Reiteralm v štajerskom lyžiarskom regióne Ski amadé je slnkom zaliaty areál priamo pri hornej stanici kabínkovej lanovky s úžasným výhľadom na horský masív Dachstein. Nájdete tam areál pre deti, aj zábavný crosspark, ktorý prináša príjemnú zmenu oproti klasickému lyžovaniu a poteší najmä skúsených lyžiarov.

1/2
Zavrieť reklamu