V lete potrénuje Zuzulová v Argentíne

Aj najjužnejšie mesto sveta opäť figuruje v pláne letnej prípravy Veroniky Zuzulovej. Veronika ju plánuje stráviř v argentínskom horskom stredisku Ushuaia.

BRATISLAVA. Aj najjužnejšie mesto sveta opäť figuruje v pláne letnej prípravy Veroniky Zuzulovej. Argentínske horské stredisko Ushuaia (cca 55.000 obyvateľov) sa pýši týmto štatútom, lebo pod ním Puerto Williams na čílskom ostrove Navarino má iba 2500 obyvateľov a v osade Puerto Toro žije iba 50 rybárov s rodinami.

Obe krajiny na juhozápade sveta sú častou destináciou slovenskej zjazdárskej reprezentantky. Do Argentíny pôjde 3. augusta na tri týždne “drilovať” svoju lyžiarsku i fyzickú kondíciu už štvrtýkrát, ale sústredenia na juhoamerickom kontinente dôverne pozná od svojich 15-tich rokov.

To isté platí o výjazdoch na rakúske ľadovce a prvý bude od tohto štvrtka Kaunertal. Zuzulovej tím vyrazil za prípravou na snehu v stredu. “Budeme tam desať dní a pôjde o lyžovanie ako také. Akoby sme začínali, proste voľné lyžovanie.

Máme za sebou fázu oddychu, myslím, že sme dobre obnovili sily, Verona hrala s frajerom najmä tenis a ani ja som nezaháľal,” konštatoval pre TASR Timotej Zuzula, trénujúci otec zjazdárskej olympioničky.

V uplynulých dňoch Zuzulovci doháňali fyzično v bratislavských telocvičniach a posilňovniach. Cez víkend to spestrili bicyklami v terénoch okolia Novej Bane, odkiaľ Timotej Zuzula pochádza. Podobne by mali vyzerať aj ďalšie “medzitýždne”, vypĺňajúce ľadovcové základy v Rakúsku a Taliansku.

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu