Navštívili sme: najkrajšia lyžovačka a rakúsky hotel priamo na svahu

3. novembra 2020
Gradonna ****s Mountain Resort

Do tohto tirolského strediska sme sa museli presunúť po serpentínach o niečo vyššie. Dedinka Kals am Grossglockner sa rozkladá v nadmorskej výške ‎1 324 m nad morom.

V tomto vysokohorskom prostredí sa nachádza lyžiarske stredisko Kals-Matrei, ale aj Gradonna Mountain resort – určite jeden z najkrajších moderných hotelov v Rakúsku.

Gradonna ****s Mountain Resort
Gradonna ****s Mountain Resort

Stredisko Kals-Matrei

V lyžiarskom stredisku sa lyžuje vo výške 920 – 2 403 m s výhľadom na najvyšší vrch Rakúska Grossglockner (3 798 m) a ďalších vyše 60 trojtisícoviek. Nájdete tu spolu 43,6 km zjazdoviek, čo značí, že stredisko nepatrí medzi tie najväčšie, no myslíme si, že za návštevu rozhodne stojí. Prečo?

Vyjdete z hotela a ste na svahu.
Vyjdete z hotela a ste na svahu.

Lebo sa lyžujete aj v snehobielych výškach s nádhernými výhľadmi na okolité štíty, ale aj v nižších polohách medzi stromami, kde ste chránený pred zlým počasím.

Nadmorská výška je zárukou kvalitného snehu. V minulom roku bola spustená aj nová 6-sedačková vyhrievaná lanovka a otvorená nová zjazdovka z Adler Lounge do Matrei. Zjazdovky si tu nájde každý lyžiar, väčšina z nich sú červené stredne náročné, je tu aj dostatok čiernych a modrých. A nechýba ani sánkarská dráha, zimné prechádzky či bežkárska dráha, ktorú máte priamo pod oknami rezortu…

Hotel Gradonna****s Mountain Resort

Hotel Gradonna so štýlovo zariadenými exkluzívnymi apartmánovými domami bol ocenený 1. miestom v kategórií najlepší dizajn hotelov spomedzi 250 hotelov v celom Rakúsku.

Gradonna ****s Mountain Resort
Gradonna ****s Mountain Resort

Hotel vás očarí hneď, ako doň vstúpite, a neprestane asi až pokým neodídete. A to aj ak nie ste až taký fanúšik hotelov.

Gradonna ****s Mountain Resort
Gradonna ****s Mountain Resort

Architektúra dokonale ladí s okolitou prírodou a využíva materiály z tohto prostredia. Nachádzajú sa tu veľké okná, takže okolité končiare nestratíte z dohľadu ani pri raňajkách alebo pri oddychu na izbe. Všade to vonia medovou vôňou dreva z borovíc a smrekov. Celý komplex akoby tvoril samostatnú dedinu a napája sa priamo na zjazdovku. Dokonalé.

Po lyžovačke oddych

Po prekrásnom dni na svahu sa vám asi bude žiadať už len oddych. V tom prípade vám Gradonna ponúka wellness s rôznymi druhmi sáun, masáže, vlastnú tirolskú kozmetiku, vnútorné a vonkajšie bazény aj solárne vyhrievaný prírodný rybník.

Gradonna ****s Mountain Resort
Gradonna ****s Mountain Resort

Luxusné moderné apartmánové domy majú k dispozícii vlastný wellness. Hostia môžu využívať aj fitnescentrum či boulderingové a horolezecké miestnosti, rôzne procedúry a večer si vychutnať luxusnú večeru s tirolskými špecialitami.

Najvyššie položená gurmánska reštaurácia

Na hornej stanici lanovky sa vo výške 2 621 m nachádza Adler Lounge, najvyššie položená reštaurácia s mnohými oceneniami vo Východnom Tirolsku, ktorá už druhýkrát získala ocenenie v podobe kuchárskej čiapky Gault Millau. Okrem toho, že sa tu môžete výborne najesť, môžete tu aj luxusne prenocovať, samozrejme s výhľadom na Großglockner a ďalšie trojtisícovky pohoria Vysoké Taury.

Lyžiarske stredisko Kals-Matrei má:

  • spolu: 43,6 km zjazdoviek
  • modré: 8,5 km ľahkých zjazdoviek
  • červené: 24,5 km stredne náročných zjazdoviek
  • čierne: 10,5 km náročných zjazdoviek
1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu