Akčná zimná dovolenka na Horehroní

Rozprávková zimná turistika.

Región Horehronie – raj v Nízkych Tatrách je to správne miesto pre aktívny oddych a relax!

V zimnom období ponúka 70 km zasnežovaných lyžiarskych zjazdoviek, viac ako 80 km upravovaných bežeckých a dobrodružných skialpových tratí, adrenalínové freeridové zóny, obľúbený snow park – a to všetko na južnom hrebeni Nízkych Tatier.

Fat e-bikom na Kráľovu hoľu aj v zime

Ak túžite zažiť vzrušujúcu jazdu na horských fat e-bikoch aj na snehovej prikrývke, tak viac neváhajte, príďte na Šumiac, požičajte si kvalitný fat e-bike s hrotmi z požičovne E-biky pod Kráľovou hoľou a pokorte majestátny vrchol (1 946 m n. m.), najvyšší cyklobod nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Na jej vrchol vyšliapete za necelú hodinku a podľa stupňa podpory si sami určíte, ako sa pri tom zapotíte.

Môžete prísť aj so slabšou kondíciou a na vlastnej koži sa presvedčíte, že na e-biku sa dá zdolať naozaj každý kopec! Po zdolaní vrcholu si môžete s úžasným pocitom „na tele i v duši” vychutnať nádherné pohľady na panorámu Vysokých Tatier, hrebeň Nízkych Tatier, alebo na prekrásne horehronské údolie.

Muž na fat e-biku jazdí na zasnežených kopcoch.
Pokorte na fat e-biku najvyšší cyklobod nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Foto: Región Horehronie.

Bohatá ponuka profesionálne upravených zjazdoviek

Lyžiarske strediská na Horehroní disponujú výborne upravenými zjazdovkami s rôznou obťažnosťou, vhodnými pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov i preteky svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém poskytuje garanciu snehu minimálne päť mesiacov v roku, ktorý si môžete užiť počas dennej aj večernej prevádzky.

Čaká na vás najväčšia lyžiarska aréna na Slovensku so špičkovými podmienkami pre zimné športy a nekonečnými možnosťami zábavy na oboch stranách Chopku v Jasná Nízke Tatry. Vynovené lyžiarske strediská Ski Tále, Mýto Ski & Fun Centrum a Ski Čierny Balog poskytujú kvalitnú lyžovačku pre rodiny s deťmi, ale i skúsených lyžiarov. Priamo pod úpätím Kráľovej hole sa opäť rozprestiera Ski Telgárt.

Lyžovanie v Nízkych Tatrách.
Lyžiarske strediská na Horehroní disponujú výborne upravenými zjazdovkami s rôznou obťažnosťou. Foto: Región Horehronie.

Nespočetné množstvo bežkárskych trás a zasnežených plání

Upravené bežecké trate vás povedú z malebnej dedinky Šumiac k legendárnej Chamkovej stodole, jednej z ikon Horehronia. Bežecká trať na vás čaká aj pod ďalším technickým skvostom – Chmarošským viaduktom. Kvalitné upravené trate ponúka areál Ski, Golf a Hotel Resort Tále na zasneženom golfovom ihrisku Gray Bear. Tento areál ponúka tiež možnosť večerného bežkovania pri umelom osvetlení.

Panorámu Nízkych Tatier si môžete užiť aj v lokalite Pohanské so 17 km rôzne náročných okruhov. Zo sedla Pohanské sa môžete vybrať mýtňanskou bežkárskou trasou až k obci Jarabá, kde sa dá napojiť na ďalšie bežecké trate v okolí Čertovice.

Dvaja muži na bežkách.
Panorámu Nízkych Tatier si môžete užiť aj v lokalite Pohanské so 17 km rôzne náročných okruhov. Foto: Región Horehronie.

Horehronie je známe aj svojím Národným biatlonovým centrom v Osrblí, v ktorom sa každoročne konajú preteky na európskej a svetovej úrovni. Pre verejnosť sú v areáli dostupné dva okruhy, na ktorých je potrebné dodržiavať stanovený prevádzkový poriadok. Milovníkom backcountry bežkovania (vo voľnej prírode bez upravených tratí) odporúčame navštíviť lokality Hrončianska dolina, Lom nad Rimavicou či Sihla, a tak objavovať skryté zákutia regiónu.

Čaro okolitej prírody z turistických chodníkov

Z Horehronia sa stáva raj peších turistov túžiacich po dobrodružstve. Obľúbené trasy vás zavedú k vyhľadávaným horským chatám či útulniam, kde sa môžete občerstviť, prečkať nepriaznivé počasie, alebo sa do nich uchýliť na noc. Navštívte Útulňu Andrejcová, ktorá si vás získa čarovnou zrubovou stavbou so šindľom, Horskú chatu pod Kráľovou hoľou, Útulňu Ďurková pod Chabencom nad obcou Jasenie, Útulňu Líška v okolí Čertovice alebo Kamennú chatu pod Chopkom.

Relax po celodennom pobyte na čerstvom vzduchu

Na Horehroní nájdete bohatú ponuku kvalitných wellness a relax služieb, ktoré sú súčasťou viacerých ubytovacích zariadení.

Milovníci vody, saunovania a masáží si prídu na svoje v Nature wellness centre Hotela Partizán s rozlohou 2 260 m2 na troch podlažiach. Hotel Stupka poskytuje dokonalý relax v príjemnom horskom prostredí, ktoré si môžete vychutnávať aj z bazéna so slanou vodou. Ak si chcete dopriať celodenný relax, vodný a saunový svet Hotela Bystrá s veľkorysou rozlohou 2 000 m2 je to správne miesto! Ničím nerušené chvíle s pokojnou atmosférou a srdečným prístupom zažijete pod úpätím Chopka v horskom Hoteli Srdiečko zo siete TMR hotelov.

Wellness na Horehroní, pohľad na vírivku.
Na Horehroní nájdete bohatú ponuku kvalitných wellness a relax služieb, ktoré sú súčasťou viacerých ubytovacích zariadení. Foto: Región Horehronie.

Či ste na chate alebo v apartmáne, kde práve trávite svoju dovolenku, doprajte svojmu telu masérske procedúry mobilnej spoločnosti Masáže Tatry. Diskrétni maséri dokážu navodiť relax, regeneráciu, prípadne uľavia od bolesti. Horúce kade pod hviezdnatou oblohou – to sú tradičné zbojnícke kúpele na Salaši Zbojská obohatené o neďaleké sauny, ktoré sa nachádzajú v jaskynných priestoroch.

Viac tipov na akčnú zimu na Horehroní nájdete na www.horehronie.sk.


Text: RELAX
Foto: Región Horehronie


Aktivita realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

1/1
Zavrieť reklamu