HYBAJ NA BEŽKY do kraja Za horami, za dolami

Tri osoby na bežkách, Lom nad Rimavicou

Športujte, bežkujte a vyhrávajte. Výzva akčnej zimy v Banskobystrickom kraji “HYBAJ NA BEŽKY” je opäť tu. Ideálne bežkárske trate, aktívny šport i relax v okúzľujúcej prírode sú parádnym dôvodom pre opakovanie a zlákanie ďalších bežkárov.

Užívajte si bežkovanie v Banskobystrickom kraji, objavujte vaše srdcové lokality a hrajte o super ceny – to je hlavné posolstvo výzvy kraja Za horami, za dolami.

Akčná zima v Banskobystrickom kraji má veľa podôb, aktívny oddych v bielej stope je jednou z nich a je určite tým, čo hľadáte. Výzva “HYBAJ NA BEŽKY” v Banskobystrickom kraji pokračuje aj tento rok a okrem spomínaného aktívneho oddychu vám umožní vyhrať super ceny – samozrejme, ak sa do nej zapojíte.

Prvá výzva “Hybaj na bežky” v sezóne 2021/2022 zožala veľký úspech. Ako inak, veď kráčala v šľapajach rovnako obľúbenej jesennej výzvy “Hybaj na bajk” pre náruživých milovníkov dvoch kolies.

V predchádzajúcej zimnej sezóne svoje fotky z „bežkovýletov“ uverejnilo na sociálnej sieti Instagram 286 ľudí a všetky fotky spolu získali takmer 8 000 pozitívnych reakcií.

Tento rok to funguje rovnako. Keď sa vyberiete na ktorúkoľvek bežkársku trasu, urobte si počas výletu niekoľko skvelých fotografií. Tie potom pridajte na váš Instagram profil s dvomi povinnými hashtagmi #HYBAJNABEZKY a #ZAHORAMIZADOLAMI. Tak málo stačí na to, aby ste sa zapojili do výzvy HYBAJ NA BEŽKY.

žena na bežkách, Lom nad Rimavicou
Výzva “HYBAJ NA BEŽKY” v Banskobystrickom kraji pokračuje aj tento rok. Foto: KOCR Banskobystrický kraj.

Súťaž trvá od konca decembra až do 2. apríla 2023 a vy sa môžete zapojiť každý deň. Vždy v pondelok sa z tých, ktorí zaslali fotku v predchádzajúcom týždni, vyžrebuje jeden výherca týždennej odmeny – darčeka pozostávajúceho z praktických vecičiek v dizajne Za horami, za dolami a ostatných regiónov Banskobystrického kraja. Výhercovi príde napríklad fľaška na vodu, funkčná čelenka, ponožky, alebo plecháčik na teplý čajík na výlete.

To ale zďaleka nie je všetko. Všetky fotografie z týždňových kôl vrátane tých už vyžrebovaných, budú zaradené do finálového žrebovania 3. apríla 2023 o hlavnú výhru – nákup outdoorového oblečenia alebo športovej výstroje podľa vlastného výberu v hodnote 300 Eur. To už je riadna pecka, čo poviete?

Pritom stačí skutočne tak málo – vybrať sa na bežky v Banskobystrickom kraji a odfotiť  pekný moment z vášho bežkovýletu. Či to bude autoportrét, krásy prírody, zábavné foto bežkárskej partie, zaľúbená momentka, alebo bežkár začiatočník so zahrčkanými nohami a bežkami. Všetko sa počíta. Dôležité je použiť správne hashtagy  #HYBAJNABEZKY a #ZAHORAMIZADOLAMI. A pokojne označte aj lokalitu, kde práve bežkujete.

Ak sa chcete zapojiť a hľadáte tipy, kam ísť, tak začnite webom zahoramizadolami.sk.

Žena na bežkách, Lom nad Rimavicou
Viac ako 60 tipov na výlet v dvoch stopách nájdete v platforme OutdoorActive na www.zahoramizadolami.sk. Foto: KOCR Banskobystrický kraj.

Buďte aj vy OutdoorActive!

Viac ako 60 tipov na výlet v dvoch stopách nájdete v platforme OutdoorActive na tomto webe. Pri každej bežkotrase sú detailné informácie o trati, prevýšení, náročnosti, dĺžke, možnostiach parkovania, občerstvenia či zaujímavých miestach v jej okolí. Zistite viac na tejto stránke.

Rast obľúbenosti a užitočnosti tejto platformy dokazujú aj čísla. Počas minulej sezóny boli bežkárske trasy zobrazené 41 495-krát, GPS niektorej z trás boli stiahnuté až 801-krát. Mimochodom zdarma a bez potreby akejkoľvek registrácie.

V Banskobystrickom kraji žije bežkárska komunita aktívnym životom. Okrem stretávania sa v tých najlepších lokalitách sú priaznivci a podporovatelia bežkovania v kraji často ľahko identifikovateľní vďaka noseniu napríklad dizajnových čeleniek či čiapok s motívom kraja Za horami, za dolami.

Špeciálne čelenky s motívom bežkára kupujú s cieľom podpory tých, ktorí sa o bežkárske trate starajú. Napriek tomu, nikto nezabúda údržbu tratí podporiť aj dobrovoľným finančným príspevkom. V každej lokalite inak: niekde jednoducho do pokladničky, inde prevodom a niekde zase zaslaním smsky. 

Skalka nad Kremnicou, bežkovanie počas tmy
Na čele rebríčka obľúbenosti spokojne „sedí“ neohroziteľný raj bežkárov – Skalka nad mestom Kremnica. Foto: KOCR Banskobystrický kraj.

Štatistiky z minulej sezóny

Medzi najobľúbenejšie patrili trasy na Strednom Slovensku – Donovaly a Šachtičky (tieto sú navzájom aj prepojené) a tiež v lokalite Čertovica na hranici regiónov Horehronie a Liptova. Na čele rebríčka obľúbenosti spokojne „sedí“ neohroziteľný raj bežkárov – Skalka nad mestom Kremnica.

V Banskobystrickom kraji nájdete aj novinky či lokality, ktoré začínajú dýchať stáliciam na chrbát. Už ste objavili Podkonice – Pleše, Pohanské, či Lom nad Rimavicou? Alebo Látky na Podpoľaní? Tam obec pripravila nový okruh, ktorý spĺňa FIS parametre a má ambíciu hostiť svetové podujatia.

Ak stále váhate, 16 lokalít s ponukou bežkovania v Banskobystrickom kraji, 64 tipov na bežkovanie, všetko sústredené na jednom miesta a ešte aj s možnosťou vyhrať nákup športovej výstroje v hodnote 300 eur. Pozrite na www.zahoramizadolami.sk pre viac informácií.

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.


Text a foto: KOCR Banskobystrický kraj

1/1
Zavrieť reklamu