Užite si 14 podôb akčnej zimy v Banskobystrickom kraji

9. februára 2022

Zima v Banskobystrickom kraji je už v plnom prúde, preto je najvyšší čas precítiť jej mrazivú energiu! Určite sa to oplatí, pretože akčná zima tu má minimálne 14 rozmanitých podôb.

Od tradičných zimných aktivít, ako je lyžovanie, korčuľovanie či bežkovanie, až po netradičné ako napríklad lezenie na ľade, zimné vychádzky na snežniciach alebo na koňoch.

Preto vyrazte za akčnou zimou do Banskobystrického kraja čo najskôr a užite si všetky jej podoby.

Aktivity v lyžiarskych strediskách

Všetkých lyžiarov pozýva na návštevu krásna príroda, zasnežené kopce a upravené zjazdovky.

Do sýtosti si zalyžujete v moderných lyžiarskych strediskách na strednom Slovensku i na Horehroní s vynikajúcimi podmienkami.

Rodiny s deťmi si najradšej užívajú svahy v rodinných strediskách na Podpoľaní či v Štiavnických vrchoch.

Ak si chcete užiť lyže, vyrazte čo najskôr na stredné Slovensko.

Obľúbené lyžiarske strediská myslia aj na tých, ktorí si chcú vychutnať zimné radovánky na snehu, ale bez lyží. Pravidelne upravujú plochy, kde to poriadne rozprúdite na sánkach, boboch a iných snežných „vozidlách“.

Hory, adrenalín a biely prašan

Toto vás čaká, ak sa rozhodnete vyšliapať si vlastnú cestu a vybrať sa užívať si zimu na skialpoch, prípadne sa môžete vybrať na zimnú expedíciu na snežniciach. Ak nemáte výstroj, verte, že v Banskobystrickom kraji je dostatok možností, ako si ju zapožičať.

Ten, kto holduje adrenalínu pri zdolávaní prekážok na lyžiarskom svahu, sa dokonale vyblázni v upravovanom areáli pre freestyle lyžovanie, snowboarding a akrobatické lyžovanie na Donovaloch.

Bežkovanie

Banskobystrický kraj „rozbežkovala“ výzva HYBAJ NA BEŽKY. Viac ako 60 tipov na jedinečné a krásne potulky na bežkách nájdete na jednom mieste – na webe zahoramizadolami.sk.

Vďaka platforme Outdoor Active na tejto stránke si môžete pozrieť technické parametre tratí, služby v okolí a zdarma do svojich mobilov si môžete stiahnuť súradnice GPS.

Ak pôjdete na bežky kdekoľvek v Banskobystrickom kraji, môžete dokonca vyhrať skvelé ceny!

Otužovanie

Zima vyháňa do prírody rôznych odvážlivcov, aj čo sa týka kúpania v ľadovej vode. Stretnete ich v každom regióne Banskobystrického kraja. Ponárajú sa do ľadovej pohody, voda je cez zimu všade ešte čistejšia. Ak sa bojíte začínať sami, stačí, keď sa spýtate na „ľadové medvede“.

Ľadová voda vás riadne nakopne.

Korčuľovanie

Rovnako sú v Banskobystrickom kraji perfektné podmienky na korčuľovanie. Vezmite si korčule a zatancujte si na ľade na zimných štadiónoch, miestnych klziskách či zamrznutých jazerách vo všetkých častiach tohto kraja.

Zatancujte si na korčuliach na klziskách či na jazerách.

Pre tých, čo sa neboja a majú radi výzvy

Poriadny adrenalín zažijete pri lezení po ľadopáde na Skalke na Strednom Slovensku alebo na prírodnom úkaze Mačinovský vodopád na Podpoľaní.

Vyskúšať si môžete aj takýto adrenalín.

Zima nielen z konského sedla

Doprajte si zimné vychádzky v sedle koňa a užite si netradičné pohľady na zasneženú krajinu alebo sa povozte na saniach ťahaných koňmi. Ak túžite po niečom novom, zažite adrenalín počas jazdy na psích záprahoch na Donovaloch.

Videli ste už psie záprahy na Donovaloch?

Zima zo vzduchu

Vzneste sa do výšin a odtiaľ pozorujte snehom pokryté majestátne kopce a výhľady do ďaleka na krajinu pod vami. Nechajte sa unášať sviežim vzduchom počas paraglidingu a atrakcie „air chopper“ pri Banskej Bystrici.

Novú úroveň slobody na snehu a náležitú dávku adrenalínu získate počas snowkitingu. Do sveta tohto netradičného zimného športu vás privedú kurzy, ktoré sú k dispozícii aj v Banskobystrickom kraji.  

Môžete si dokonca spraviť kurz na paragliding alebo snowkiting.

Na bicykel aj cez zimu

Nadšení bajkeri si vďaka FAT BIKOM s hrotmi vyšliapu po snehovej prikrývke až na Kráľovu hoľu a odtiaľ si užívajú nádherné výhľady na zasnežené Horehronie aj cez zimu.

Kde nájdete informácie o všetkých podobách akčnej zimy v Banskobystrickom kraji? Hľadajte ich na webe zahoramizadolami.sk.

Aktivitu finančne podporilo Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.
Viac o cestovaní po Slovensku nájdete na www.slovakia.travel
1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu