Aké sú podmienky a akcie v rakúskych strediskách?

28. októbra 2010

Zatiaľ sú otvorené iba ľadovce. Ich zoznam a akcie v nich, prípadne novinky nájdete v texte nižšie. Lyžuje sa vo všetkých, najviac z nich otvára svoje svahy v priebehu dušičiek, akcie sú však každý jesenný týždeň.

Zatiaľ sú otvorené iba ľadovce. Ich zoznam a akcie v nich, prípadne novinky nájdete v texte nižšie. Lyžuje sa vo všetkých, najviac z nich otvára svoje svahy v priebehu dušičiek, akcie sú však každý jesenný týždeň.

Sölden sa spamätáva zo Svetového pohára
Uplynulý víkend prebehol v Söldene Svetový pohár. Reportáž s výsledkami a dominanciou Nemiek si môžete prečítať tu. Na ľadovci panujú výborné podmienky s asi metrovou vrstvou snehu. Nižšie položený areál je ešte uzavretý.

Sezónu oficiálne štartuje Sölden 20. novembra 2010, kedy tu môžete zažiť vystúpenia živých kapiel, dídžejov, testovačky lyží a iné atrakcie.

Momentálne je otvorených 10 vlekov v ľadovcovej časti s celkovou dĺžkou 37 kilometrov.

Web: http://www.soelden.com/

Ľadovec Soelden

Stubai – tento víkend prebehne Ski Octoberfest
Ľadovec Stubaier je jeden z najväčších ľadovcov v Rakúsku. Nachádza sa v Tirolsku približne 580 km z Bratislavy. Na ľadovci hlásia okolo 70 centimetrov snehu, v prevádzke je 16 vlekov na 13 zjazdovkách.

Milovníkov piva by mohol ľadovec prilákať už tento víkend. Prebehne tam premiéra zaujimavej akcie s názvom Ski Octoberfest. Narážať sa budú miestne súdky, dobrú náladu vraj spestrí miestna kapela. Točiť sa bude pivo Wiesnfassl.

Medzi 4.-7. novembrom bude na Stubai testovačka Sport check testival 2010. Tiež nezabudnime, že na ľadovci je v prevádzke aj Stubai ZOO, snow park.

Web: http://www.stubai-zoo.com/; http://www.stubaier-gletscher.com/de/winter/

Ľadovec Stubai

Pitztal – za posledných 48 hodín napadlo viac ako pol metra snehu
Ľadovec v tirolskom údolí Pitztal je veľmi obľúbeným tréningovým miestom racerov. Pred pretekmi Svetového pohára v Söldene tu bolo niekoľko tímov, vrátane Američanov, stretli sa tu napríklad: Bode Miller, Ted Ligety, Lindsey, Tina Maze, Felix Neureuther a Axel Lund Svindal.

Na ľadovci je momentálne viac ako meter snehu. Pričom za posledné dva dni spadlo na vrcholovej stanici 54 cm. V prevádzke je šesť vlekov.

Web: http://www.pitztaler-gletscher.at

Ľadovec Soelden

Dachstein – už tento víkend je opening parku
Klasicky premávajú vleky aj na ľadovci Dachstein. Stredisko je určené skôr pre nenáročných lyžiarov, ktorým postačia dve pomy slúžiace skôr pre potreby miestneho parku.

Na Dachsteine stojí snowpark. Tohto roku sa premenoval z Atomic Superpark Dachstein na Horsefeathers Superpark Dachstein, čo napovedá, ktoré oblečenie majú miestni viac v obľube.

Superpark sa otvára zajtra, teda v piatok, dňa 29. novembra. Už predĺžený sviatočný víkend sa tu môžu mladí freeskieri a boarderi pošpásovať.

Na ľadovci prebehne tiež 8. ročník freestylového festivalu Pleasur Jam. Tento rok to bude 12.-14. novembra.

Web: http://www.dachstein.horsefeatherssuperparks.com/

Mölltaler – Powder opening
Ľadovec Mölltaler Gletscher fičí na plné obrátky. Od zajtra je ľadovec otvorený až po Mittelstacion. Skiopeningy strediska sú prakticky každý víkend. Posledný októbrový prebehne tzv. „Powder Opening“. Názov nemusí byť ďaleko od pravdy, keďže v stredisku je približne 30 centimetrov nového snehu. Vrámci akcie si budete môcť vyskúšať lyže, otestovať boardercrossovú dráhu, v akcii budú dídžeji a karaoke.

Web: http://www.gletscher.co.at/

Molltaler

Kaprun – White start do sezóny až o týždeň
Veľký rezort sa nachádza na ľadovci Kitzsteinhorn, asi 400 kilometrov od Bratislavy. Posledný októbrový predĺžený víkend stredisko navštívime a prinesieme vám z neho krátku reportáž aj s testom lyží Elan.

Po asi mesiaci prevádzky štartuje stredisko oficiálne sezónu až víkendom 6.-7. novembra. Počas akcie s názvom „White start“ si budete môcť otestovať lyže, zúčastniť sa disca, relaxovať, či nechať sa masírovať, alebo jazdiť pod dohľadom profíkov.

Na ľadovci je 112 centimetrov snehu, otvorených je šesť vlekov (ľadovcová časť). Cez víkend tu má byť zamračené počasie.

Web: http://www.kitzsteinhorn.at

Ľadovec Kitzsteinhorn

1/1
Zavrieť reklamu