Značka: solden

Žampa trénuje na Solden na Pitztali

2. októbra 2015

Adam Žampa, momentálne náš najlepší zjazdár sa presunul zo Slovenska na Pitztal. Trénuje tu rýchlostné disciplíny a snáď mu prvé preteky Svetového pohára tento rok vyjdú. Predstaví sa už o tri týždne.

Sölden: Adam Žampa skončil na 41. Mieste.

30. októbra 2014

Posledný víťaz Svetového pohára vstúpil do novej sezóny triumfom. Adam Žampa obsadil 41. priečku. Rakúšan Marcel Hirscher suverénne ovládol úvodný obrovský slalom 49. ročníka Svetového pohára alpských lyžiarov.

Vlhová v Söldene do 2. kola nepostúpila

27. októbra 2014

Chýbalo jej len 79 stotín sekundy. Úvodné preteky Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v sezóne 2014/2015 majú hneď dve víťazky, v súčte dvoch kôl sobotňajšieho obrovského slalomu v rakúskom Söldene dosiahli rovnaký čas Američanka Mikaela Shiffrinová a domáca pretekárka Anna Fenningerová. Tretia skončila ďalšia Rakúšanka Eva-Maria Bremová (+0,27 s).

Adam Žampa: the „shooting star“ from the Tatras?

31. októbra 2012

Adam Žampa mal výborné leto a ešte lepší štart do novej sezóny Svetového pohára. Na rakúskom ľadovci v Söldene, skončil deviaty a pripísal si prvých 29 bodov v rebríčku SP. Bola to náhoda, alebo šikovne načasovaná forma a výsledok, ktorý Adam zopakuje? Uvidíme v ďalšom pokračovaní série.

Američania v lete natrénovali: Vonnová a Ligety vyhrali SP v Söldene

26. októbra 2011

Lindsey Vonn a Ted Ligety cez leto nezaháľali a prejavilo sa to aj v úvodnom koel Svetového pohára v rakúskom Soeldene. Obaja si pripísali po obrovskom slalome do rebríčka FIS prvých sto bodov. Z troch Slovákov na štartovej listine Žampa a Zuzulová pretek nedokončili. Barbara Kantorová do druhého kola pre stratu nepostúpila.