Zimný raj na Raxi je zárukou pôžitkov na vysokej úrovni

10. decembra 2018
Rax. Foto: (c)Wiener Alpen, Claudia Ziegler

Len 8 minút trvá cesta do zimného raja v nadmorskej výške 1 500 m plného túr so snežnicami a športových zážitkov. Starosti vymeníte v Raxe za dobrú náladu a špeciálnu obuv – snežnice, s ktorou môžete spoznávať krásy Álp.

Túry so snežnicami, ktoré vedú profesionáli, predstavujú jednoduché a pohodové vytrvalostné cvičenie, ktoré vám pomôže hodiť stres za hlavu a zabudnúť na každodenné starosti.

Po 12-kilometrovej trase sa od vrchnej stanice lanovky dostanete k chate Ottohaus vo výške 1 642 m a odtiaľ popri jazerách až k cieľu cesty – horskej chate. Snežnice si môžete zapožičať hneď po vystúpení z lanovky.

Zábava a šport v jednom

Chôdza so snežnicami je skvelý trend, v ktorom sa príjemne spája šport a zábava. Na Raxe sú k dispozícii rôzne terény. Vyraziť sa dá po jasne vyznačených trasách hlboko zasnežených pokladov s nádhernými výhľadmi.

Viedenské Alpy, Rax. Foto: (c)Wiener Alpen, Claudia Ziegler
Viedenské Alpy, Rax. Foto: (c)Wiener Alpen, Claudia Ziegler

Ticho, pohľad na bielu krajinu, niekedy priam pocit pútnika – to je akoby ste si krok za krokom plnili svoj zimný sen. Na vysokých miestach zažijete emócie vyrážajúce dych. V chatách a hostincoch sa môžete na túrach osviežiť a ochutnať tradičné lahôdky.

Športové zážitky

Okrem snežníc si môžete vyskúšať aj kompletne odpružený skibike či ruksakové boby, ktoré a dajú zapožičať na horskej chate.

Na túru sa môžete vybrať na snežniciach a dole sa vrátite na kombinácii ruksaku a saní, alebo môžete objavovať krásy zasneženej krajiny zo sedadla skibiku.

Okrem snežníc si môžete vyskúšať aj kompletne odpružený skibike či ruksakové boby. Foto: ©Wiener Alpen, Claudia Ziegler
Okrem snežníc si môžete vyskúšať aj kompletne odpružený skibike či ruksakové boby. Foto: ©Wiener Alpen, Claudia Ziegler

Ďalšie informácie o lyžiarskom stredisku Rax nájdete na oficiálnej stránke: www.wieneralpen.at/

Foto: (c)Wiener Alpen, Claudia Ziegler

1/1
Zavrieť reklamu