Zima v Rakúsku. Zažite ju teraz naozaj!

Každý región v Rakúsku prežíva lásku k zime svojím vlastným, osobitým spôsobom. A v každej spolkovej krajine nájdete špeciálne ponuky, ktoré vašu zimnú dovolenku premenia na skutočný zážitok.

Stačí si vybrať a vyraziť za zážitkami podľa svojho gusta! Viedeň, Burgenland, Dolné Rakúsko, Horné Rakúsko, Štajersko, Korutánsko, Tirolsko a Vorarlbersko už na vás čakajú.

Zimná rozprávka vo Viedni

Kaviarne, kostoly, múzeá, námestia aj zámky vo Viedni žijú vianočnou atmosférou, ktorá dokáže očariť veľkých i tých najmenších návštevníkov.

Využívanie účinkov liečivej sily vody má v termálnych kúpeľoch v Burgenlande dlhú tradíciu. Krok za krokom po snehu v ústrety zimnej idylke. Okrem širokej ponuky výstav je povinným bodom programu všetkých milovníkov umenia svetoznámy Novoročný koncert Viedenských filharmonikov, ktorý je každý rok vyvrcholením zimnej sezóny.

Vonku na čerstvom vzduchu vás zas vianočne naladia korčuľovanie na klzisku pred Viedenskou radnicou, vôňa pečených gaštanov, žiariaca svetelná výzdoba a s šálkou vareného vína alebo horúcej čokolády v ruke sa môžete pokojne prizerať čulému ruchu na vianočných trhoch, alebo si urobiť radosť v stánkoch s darčekmi a výrobkami umeleckých remeselníkov.

Ak chcete vymeniť chlad za príjemné teplo kúpeľov, určite si vyberiete z ponuky Therme Wien. Romantikov iste poteší jazda v koči s koňmi. Zabalení do vlnenej deky si od kočiša v typickom kabátci vypočujete napínavé príbehy, ktoré sa odohrávali na pozadí slávnej minulosti. Ďalší zážitok si najlepšie naplánujete pri dobrom jedle.

Viedeň ponúka všetko od klasických viedenských krčiem Beisl cez kuchyňu ako za čias dunajskej monarchie s viedenským rezňom a hovädzou špičkou až po skvelé kulinárske umenie mladej generácie kuchárov.

Vianočný tip: Sigmund Freud, Andy Warhol i Gustav Klimt, všetci trávili nespočetné hodiny vo viedenských kaviarňach, kde sa dnes ručičky hodín zastavili v čase na svetoznámu viedenskú Sacherovu tortu a jedinečné kávové špeciality. Café Central, Hawelka, Museum, Prückel, Sperl, Landtmann, Couture… navštívte aspoň jednu. Stojí to za to.

Zasnežená Viedeň, hlavné mesto Rakúska.
Foto: Österreich Werbung/Popp & Hackner

Burgenland pre milovníkov wellness

Využívanie účinkov liečivej sily vody má v termálnych kúpeľoch v Burgenlande dlhú tradíciu.

Milovníci wellness si môžu vybrať spomedzi mnohých druhov vody. Napríklad tá s obsahom síry v rezorte Reiters Resort Stegersbach posilňuje imunitný systém a slaná voda v St. Martins Therme pôsobí uvoľňujúco a upokojujúco. Účinky vody boli, mimochodom, vedecky dokázané.

Páry a jednotlivci, ktorí túžia po pokoji, majú, samozrejme, iné predstavy o zimnej dovolenke v termálnych kúpeľoch ako rodiny alebo fanúšikovia saunovania. Termálne kúpele v Burgenlande si pripravili rôznorodú ponuku šitú na mieru pre všetkých hostí.

Či sú vašou prioritou zdravie, fitness a šport, alebo chcete v prvom rade vypnúť, užívať si a nechať sa rozmaznávať – novú silu do života zaručene načerpáte v niektorých z burgenlandských termálnych kúpeľov – najlepšie po korčuľovaní alebo dlhej zimnej prechádzke.

Rakúsky Burgenland v zime.
Foto: Andreas Hafenscher

Turistika na snežniciach v Dolnom Rakúsku

Krok za krokom po snehu v ústrety zimnej idylke.

Počas turistického pochodu na snežniciach v Dolnom Rakúsku vládnu ticho a pokoj. Sneh tlmí všetky zvuky a vďaka snežniciam je prechádzka cez biele lúky a lesy naozaj hračkou. Na okraji cesty možno zbadáte stopy zajaca, ktorý tu hľadal potravu.

Zimné slnko nízko nad obzorom žiari pomedzi jedle a napĺňa les tajuplným svetlom. Pre takéto chvíle bije naše srdce: Zimná krajina je totiž taká malebná, že spomienky na ňu by sme si chceli zachovať v pamäti navždy. No nie je to fantastické, že takúto idylku môže zažiť každý?

Muž a žena na lyžiarskom svahu v Dolnom Rakúsku.
Foto: Wiener Alpen/Claudia Ziegler.

Ten pravý spôsob, ako si vychutnať zimu, nájdete na stránke austria.info/sk/zima.

1/3
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu