Finále prvého historického paralelného slalomu: Jansrud porazil Svindala

22. decembra 2015

Kjetil Jansrud porazil vo finále večerného obrovského paralelného slaloma krajana, Aksela Lunda Svindala. Marcel Hirscher vypadol ešte v prvom kole.

Kjetil Jansrud porazil vo finále večerného obrovského paralelného slaloma krajana, Aksela Lunda Svindala. Marcel Hirscher vypadol ešte v prvom kole.

Súboj dvoch zjazdárov sa v historicky prvom paralelnom obrovskom slalome nečakal. V talianskom stredisku Alta Badia porazil Kjetil Jansrud o 22 stotín sekundy priebežne prvého muža rebríčku Svetového pohára, krajana Aksela Lunda Svindala. Tretie miesto, teda víťazstvo v B finále obsadil Švéd Andre Myhrer.

Súťaží sa vylučovacím spôsobom: vyššie v pavúku postupuje víťaz.

Vzdialenosť medzi bránami je 23-24 metrov, čiže pôjde sa klasický obrovský slalom. Súťaží sa na lyžiach s polomerom 34 metrov, aké sa používajú dnes. Jedinou zmenou oproti klasickému obráku je dĺžka trate. Časy budú v priemere 20-22 sekúnd, čiže trať je oproti reálnemu obrovskému slalomu aj tretinová. Aby boli obe trate ozaj totožné sa meria na 1-2 cm presne s GPS.

Marcel Hirscher, obhajca veľkého glóbusu a priebežne druhý pretekár sveťáku vypadol už v 1. koleHirscher tak stratil vedenie vo Svetovom pohári.

„Myslím si, že je nezmyslom udeľovať body za tieto preteky. Je to dobré iba ako exhibičná súťaž. Nie je to normálny obrovský slalom,” povedal pre DPA víťaz, Nór Jansrud. V prvom kole vypadli okrem Hirschera aj ďalší favoriti Američan Ted Ligety, Nemec Felix Neureuther či Nór Henrik Kristoffersen.

Paralelný obrovský slalom SP v Alta Badii:
1. Kjetil Jansrud, 2. Aksel Lund Svindal (obaja Nór.), 3. Andre Myhrer (Švéd.), 4. Dominik Schaiger (Nem.), 5. Alexis Pinturault (Fr.), 6. Massimiliano Blardone (Tal.), 7. Gino Caviezel (Švajč.), 8. Mathieu Faivre (Fr.), 9. Tim Jitloff (USA), 10. Victor Muffat-Jeandet (Fr.)

Celkové poradie SP (po 12 súťažiach): 1. Svindal 600 bodov, 2. Marcel Hirscher (Rak.) 543, 3. Jansrud 407, 4. Henrik Kristoffersen (Nór.) 289, 5. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) 276, 6. Felix Neureuther (Nem.) 269

Priebežné poradie v obrovskom slalome (5): 1. Hirscher 363, 2. Muffat-Jeandet 252, 3. Neureuther 209, 4. Kristoffersen 189, 5. Faivre 168, 6. Ted Ligety (USA) 157

1/1
Zavrieť reklamu