Fenomén Lindsey Vonn: Zbiera rekord za rekordom

Nezastaviteľná! Pred sezónou to vyzeralo tak, že zranenia neustávajú. Tesne pred štartom Svetového pohára ju nešťastne pokúsali vlastní miláčikovia. Odvtedy sa rozbehla ako nikdy nekončiaca víchrica.

Nezastaviteľná! Pred sezónou to vyzeralo tak, že zranenia neustávajú. Tesne pred štartom Svetového pohára ju nešťastne pokúsali vlastní miláčikovia. Odvtedy sa rozbehla ako nikdy nekončiaca víchrica.

Sezónu začala zlatým hetrikom na americkom kontinente, odvtedy sa jej darí ako nikomu.

Nebolo to tak vždycky. Pozrite si krátky trailer o jej návrate do seriálu Svetového pohára. Tesne pred olympiádou sa totiž zranila a olympiádu sledovala akurát tak z televízie:

Po tejto sezóne, vlastne už teraz je Lindsey najlepšou lyžiarkou všetkých čias. Žiadna iná žena nezískala vo Svetovom pohári 75 víťazstiev. Toľko ich má Lindsey na konte po víkendovom Super G a zjazde v Taliansku. „Keď skončím s lyžovaním, budem spokojná,“ hovorí Lindsey. Ešte však nekončí, má 31 rokov a pred sebou minimálne polovicu sezóny. Čo však ešte dokáže v tých ďalších?

Získa piaty Glóbus?

Vonnová vedie celkové poradie Svetového pohára v alpskom lyžovaní pred Larou Gut. Na zisk piateho kryštálového glóbusu sa pravdepodobne ešte zapotí, lebo Lara Gut stráca na líderku iba 45 bodov.

„Nikto ju nedokáže zastaviť, ” hovorí jej servisák. Po zranení prišla ešte silnejšia, ako bola predtým.

Hovorí plynulo po nemecky, aj kvôli fanúšikom

Keď Lindsey zistila, aká populárna je v Európe, naučila sa po Nemecky. Kamaráti sa tiež s Mariou Hofl–Rieschovou. U jej rodičov dokonca zvykla tráviť Vianoce.

Bodaj by nebola populárna, keď už pred troma rokmi mala na konte víťazstvá vo všetkých piatich alpských disciplínach. Najlepšie jej síce ide zjazd, alebo Super G. Vyhrať však vedela aj slalom. V zjazde má na konte víťazstiev už 37, čím ďaleko predstihuje ostatné dámy v historických tabuľkách.

Dobehne Ingemara Stenmarka? Ten má vo Svetovom pohári víťazstiev celkovo 86, Lindsey zatiaľ 75 avšak pred sebou skvelo rozohratú kariéru!

1/1
Zavrieť reklamu