Čo chystá na zimu 2010 naše najväčšie lyžiarske stredisko Jasná?

14. októbra 2009

Jasná investovala do novej lanovky, redizajnovala webovú stránku, prichystala online skipassy, kandiduje na budúcoročný Svetový pohár a chystá ešte mnoho ďalšieho.

Jasná investovala do novej lanovky, redizajnovala webovú stránku, prichystala online skipassy, kandiduje na budúcoročný Svetový pohár a chystá ešte mnoho ďalšieho.

Nová kabínka na Brhliskách s tunelom pre autá
Poďme sa naskôr pozrieť, ako to vyzerá s novou lanovkou Otupné – Brhliská. Lanovku vyrobili v Kežmarku v licencii Pomy v roku 1979, prevádzku odštartovali v roku 1983. Tohto roku oslávila 25 rokov života, počas ktorého previezla viac ako pol milióna ľudí. Lanovku začali demontovať 9. septembra. Toľko k histórii. Niektoré červené vajíčka skončia zrecyklované, niektoré budú roztrúsené po doline a starším ľuďom budú nostalgicky pripomínať záver 20. storočia.

Spolu s lanovkou vynovili aj svah. V hornej trati ho rozšírili a predĺžili, na konci nadstavali ponad cestu pre autá. Stredisko avizovalo prebudovať aj traverz z Bielej Púte. Po celej zjazdovke má byť technický sneh zabezpečený 35 mm delami.

Náhrada za lanovku vznikla v dielni Doppelmayr – kabínková lanovka pre osem osôb (jej cena bola 13 mil. euro). S výstavbou sa začalo v máji. Kapacita sa zdvojnásobila a lanovka prepraví 2400 lyžiarov za hodinu. Zvláštnosťou bude jej farebné prevedenie – čierno-oranžové, vraj je jediné svojho druhu na svete.

Zjazdovka bude viesť ponad povrch tunela – prístupovej cesty pre autá až k údolnej stanici lanovky priamo pri parkovisku neďaleko hotela GRAND. V stredisku počítajú s tým, že lanovka a zjazdovka pod ňou bude ideálnym miestom pre lyžovanie rodín s deťmi, ktoré ocenia široké a ľahké zjazdové trate.

Skvelý online prístup
Aké sú ďalšie novinky v Jasnej? V prvom rade sa stredisko zameralo na online marketing. Podobne ako v zahraničí pochopili, že sa treba vydať týmto smerom. Stredisko redizajnovalo svoju web stránku. Je jednoduchšia, prehľadnejšia a oveľa prístupnejšia ľuďom. Konečne pekný web lyžiarskeho strediska na Slovensku! Pozrite sa sami:

jasna

Podobne ako vlani si ľudia môžu kúpiť cez web skipass a nemusia tak čakať ráno v návaloch v stredisku pred kasami. Podobne ako v predchádzajúcich rokoch budú vo výhode stáli zákazníci. Dňa 1. novembra začína predaj sezónnych skipassov so zľavami až 50%. Všetky informácie sú samozrejme na krásnom webe www.jasna.sk!

Výhodné pred a posezónne skipassy
Novinkou sezóny sú výhodné ceny lístkov pred a po hlavnej sezóne. Na jar si zalyžujete už za 13 euro na deň. Ak si tiež ubytovanie rezervujete cez web strediska, môžete získať zľavu na skipass až do 30%. Na stránke totiž pribudol rezervačný modul na ubytovanie a stredisko sa ho snaží patrične spropagovať.

Základné info o stredisku:
Počet zjazdoviek: 29
Dĺžka tratí: viac ako 50 km
Zasnežovanie: viac ako 15 km tratí
Počet vlekov: Chopok Sever 17; Chopok Juh 8 (6 sedačiek, 1 kabínka, ostatné pomy, kotvy, alebo decké vleky)
Prepravná kapacita vlekov: 23 000 osôb

1/1
Zavrieť reklamu