Bruce Willis sa zbavuje svojho lyžiarskeho strediska – zadarmo

4. decembra 2012

Herec Bruce Willis sa rozhodol zbaviť svojho strediska Soldier Mountain v Idaho, aby sa zbavil majetkov v okolí miest Fairfield and Hailey, ktoré vlastnil od začiatku manželstva s Demi Moore.

Herec Bruce Willis sa rozhodol zbaviť svojho strediska Soldier Mountain v Idaho.

Herec Bruce Willis sa rozhodol zbaviť svojho strediska Soldier Mountain v Idaho, aby sa zbavil majetkov v okolí miest Fairfield a Hailey, ktoré vlastnil od začiatku manželstva s Demi Moore.

Soldier Mountain je malé stredisko so 4 lanovkami, 430m prevýšením a plochou svahov 280 hektárov. Ďaľšie možnosti lyžovanie sú freeridové zóny dostupné ratrakom (tzv. Snowcat skiing) s prevýšením takmer 800m a plochou svahov 600 hektárov a sú na pozemkoch prenajatých od US Forest Servise (Správa lesov USA)

Chata v Soldier Mountain zhorela v marci 2009 ale Willis ju rýchlo opravil.

Willis predáva svoj bar a divadlo vo Fairfield za viac ako 20mil. dolárov, ale lyžiarske stredisko sa rozhodol dať obyvateľom Fairfieldu. Po Willisovej jarnej návšteve na miestnej radnici, kde sa prejednávala zmena vlastníckych práv, bola založená nezisková organizácia na správu strediska.

„Som maximálne spokojný s organizáciou, ktorá bude spravovať lyžiarske stredisko Soldier Mountain“ povedal Willis poslancovi v Idahu. „Je vzrušujúce vidieť, že väčšina ľudí čo lyžujú v Soldieri sa tak zaujíma o jeho budúcnosť. Prajem im len to najlepšie.“

Myšlienka na založenie strediska vznikla v roku 1947 pri návšteve olympijského tímu v neďalekom Sun Valley. Prvú sedačku uviedli do prevádzky v roku 1971.

Zdroje: http://www.skinews.co.uk/2012/11/bruce-willis-gives-away-ski-resort/

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu