Ľudia
Lyžovanie
Svetový pohár

Mikaela Shiffrin túto sezónu vo Svetovom pohári končí

Mikaela Shiffrin vynechá vo Svetovom pohári sezónu 2015/2016. Šancu na zisk malého kryštálového glóbusu tak môžu získať aj naše pretekárky: Petra Vlhová a Veronika Zuzulová.

Mikaela Shiffrin túto sezónu vo Svetovom pohári končí

Mikaela Shiffrin vynechá vo Svetovom pohári sezónu 2015/2016. Šancu na zisk malého kryštálového glóbusu tak môžu získať aj naše pretekárky: Petra Vlhová a Veronika Zuzulová.

Suverénne kráľovná technických disciplín tak na čas zostúpila z trónu a prenechala miesto ostatným. „Nechcem súťažiť už len z princípu. Keď idem na štart, tak iba so zámerom vyhrať. Nemá význam sa na štart hrabať v stave, keď nie som stopercentne doliečená,“ povedala Mikaela.

We got to work on our fancy footwork a bit these past few weeks… here's what came of it— Enjoy 🙂

Posted by Mikaela Shiffrin on Thursday, October 22, 2015

Svoju filozofiu potvrdila v úvodných slalomoch a obrovskom slalome sezóny. Slalomy vyhrala s náskokom vesmírnych viac ako troch sekúnd na zvyšok štartovného pola. Detto by zopakovala aj v obrovskom slalome, keby nešťastne tri bránky pred cieľom nespadla.

Zranila sa zasa pri rozlyžovaní pred obrovským slalomom vo švédskom Are. Diagnóza znela poškodený vnútorný postranný väz a pomliaždená kosť. „Možno sa po Novom roku postavím na lyže a budem trénovať. Ale že by som v tejto sezóne ešte súťažila, to sa mi nezdá pravdepodobné,“ napísal Denver Post.

Petra a Veronika majú šancu na glóbus

Zvýraznili sa tak šance slovenských lyžiarok Petry Vlhovej a Veroniky Velez-Zuzulovej na zisk malého glóbusu.

Preteky vo Švédskom Aare ovládla Petra Vlhová. Po troch slalomoch sa prepracovala na priebežné tretie miesto so ziskom 160 bodov.

Medzi ňou a vedúcou Švédkou Fridou Hansdotterovou (220 b.) je iba Shiffrinová (200). Štvrtá Češka Šárka Záhrobská má stoštyridsaťšesť a piata Veronika Velez-Zuzulová stodvadsať bodov.

Po odstúpení Shiffrinovej sa na základe športovo-technickej formy v úvodných troch z desiatich slalomov zdá, že o koncoročný titul sa v tejto disciplíne popasujú Švédka, Češka a dve Slovenky.

Mikaela Shiffrin a jej skromná vizitka

Američanka je úradujúcou svetovou i olympijskou šampiónkou v slalome. A v hustých bránkach vybojovala aj tri malé glóbusy v SP za sebou.

Na ten štvrtý bola najmä po dvoch triumfálnych súťažiach v Aspene tiež obrovskou favoritkou. Ale po víkendovom zranení v Aare nenastúpila a odletela domov.

1/1
#mikaela-shiffrin

Redakcia Relax

Zdieľajte na

Nenechajte si ujsť

Lyžovanie

Ischgl – lyžování v alpské metropoli

Když pomyslíme na Ischgl, vybavíme si v první řadě zasněžené alpské vrcholky, kilometrové bílé sjezdovky, luxusní čtyřhvězdičkové hotely, zp

Lyžovanie

Unikátny hybridný model oblečenia Northfinder

Začiatkom februára sa uskutočnila prestížna medzinárodná výstava ISPO v Mníchove, kde boli predstavené najhorúcejšie novinky v oblastiach športové

Lyžovanie

Test: Allmountain lyže na sezónu 2015/2016

Lyže, s ktorými dobyjete celý kopec. Lyže kategórie All Mountain v sebe skrývajú športový a rekreačný potenciál. Kľudne v nich preskúmate celé st

Lyžovanie

Najľahšie dámske lyže ľahké ako dámska kabelka

Najinovatívnejšia lyžiarska firma ELAN ponúka na budúcu sezónu 2013/2014 najľahšie dámske lyže na svete Elan Delight, ktoré získali aj ocenenie na

Lyžovanie

Viedenské Alpy – miesto kde sa zo začiatočníkov stávajú profíci

Viedenské Alpy vzdialené iba hodinu jazdy autom od Viedne uchvátia každého nadšenca prírody a zimných športov. Alpská panoráma sa po pestrofarebnom b

Kvíz, ktorý zvládne len 1% Slovákov. Poznáte najlacnejšie lyžiarske strediská na Slovensku? Foto: Shutterstock
Kvíz

Kvíz, ktorý zvládne len 1% Slovákov. Poznáte najlacnejšie lyžiarske strediská na Slovensku?

Ako nájsť najlacnejšie lyžiarske stredisko vo vašom okolí alebo kde dobre naučiť lyžovať vaše deti alebo blízkych, ktorí majú z lyžovania strach?

asides

18.1. 2010

Český lyžařský kouč Machytka povýšil mezi elitu, 18.1. 2010, idnes.cz Hučková vyhrala slalom v Big Sky, 18.1. 2010, sita Gantnerová skončila šiesta

Lyžovanie

Aktuálny minireport z Lomnického sedla – 10 cm prašanu

Včera večer som sa vrátil z lyžovačky v Jasnej (pondelok) a v Lomnickom Sedle (utorok, streda). V Jasnej majú podmienky dobré, ale len na zjazdovkách s

Lyžovanie

Maria Brem vyhrala obrovský slalom v Courchevele, Gut vedie SP

Rakúšanka Eva-Maria Brem vyhrala obrovský slalom vo Francúzskom stredisku Courchevel. Druhá skončila Lara Gut, ktorá však za tri dni nazbierala 280 bodo

Lyžiarske okuliare. Foto: Shutterstock
Lyžovanie

Ako si vybrať správne lyžiarske okuliare?

Vyberáte si lyžiarske okuliare? Trendom sú technológie. Zvážte aj podmienky, v akých budete okuliare používať.

Sledujte nás na instagrame

Zavrieť reklamu