49. ročník slalomu na suchu priniesol chladné počasie
Každoročne v neskorom jesennom období organizujeme na bratislavskom Kamzíku – na cvičnej lúke preteky v slalome na suchu. Tohto roku to bol celkovo 49.
Niekoľko krátkych aktualít zo Svetového pohára. Takéto krátke správičky, ktoré stačí prebehnúť očami a netreba ich čítať Vám budeme prinášať túto sezónu pravidelne.
Niekoľko krátkych aktualít zo Svetového pohára. Takéto krátke správičky, ktoré stačí prebehnúť očami a netreba ich čítať Vám budeme prinášať túto sezónu pravidelne.
Nemecká lyžiarka Maria Höflová-Rieschová si pred mesiacom zlomila palec ľavej ruky, ale napriek tomu lyžuje. Zistili to lekári po pretekoch SP v St. Moritzi.
Dvojnásobná olympijská víťazka sa na tréningu vo fínskom Levi udrela do palca palicou. „Čudovala som sa, prečo je stále taký opuchnutý. Nič horšie sa však nestalo. Vydržala som päť týždňov, to sa zrastie,“ komentovala fakt.
Slalom mužov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v sobotu 8. decembra vo francúzskom Val d’Isére vyhral domáci Alexis Pinturault. Bolo to jeho druhé víťazstvo v SP v kariére. Slovák Adam Žampa skončil šestnásty a do SP získal 15 bodov. Sú to jeho prvé body v SP v slalome v kariére. V úvode sezóny bodoval v obrovskom slalome v Söldene (9. miesto). „Som veľmi šťastný, že som dosiahol na stotinu rovnaký čas ako Ivica Kostelič. V druhom kole som bol dokonca šiesty najlepší, čo je vynikajúce,“ uviedol na svojom facebookovom profile Adam Žampa.
Svahy v kanadskom Lake Louise má americká zjazdárka Lindsey Vonnová v nohách. Už druhý rok za sebou rodáčka zo St. Paul v Minnesote vyhrala po tri preteky a celkovo má v stredisku už 14 triumfov. Stala sa prvou ženou v histórii, ktorá vyhrala po tri preteky SP v jednom rezorte vo dvoch rôznych sezónach. Medzi ženami je suverénna a verí, že jej výkonnosť bude rásť, aby mohla v budúcnosti bojovať aj v súťaži s mužmi.
„Už nemám dvadsať a nevymyslela som si boj s mužmi zo zábavy. Snažím sa presvedčiť, že môžem súperiť s nimi. Ukázala som, prečo chcem jazdiť s mužmi,“ povedala Vonnová, víťazka 56 pretekov v SP.
V historickej bilancii sa na 2. priečke odpútala od Vreni Schneiderovej, ktorá dominovala v 80. a 90. rokoch. Historickou rekordérkou je Rakúšanka Annemarie Moserová-Pröllová so 62 úspechmi.
Redakcia Relax
Každoročne v neskorom jesennom období organizujeme na bratislavskom Kamzíku – na cvičnej lúke preteky v slalome na suchu. Tohto roku to bol celkovo 49.
Kostelič slávil vo Wengene jubilejný desiaty triumf v Svetovom pohári, 17.1. 2010, tasr Záhrobská si v Mariboru vykroužila 9. místo. Triumf slaví Zette
Strkanica, tlačenica, lakťovky, blokovanie súpera, paličky medzi lyže - to všetko sú povolené zbrane na štarte masového zjazdu Red Bull Zjazd na Doraz
Víťaza minulého ročníka Svetového pohára a držiteľa malých glóbusov v slalome a obrovskom slalome Rakúšana Marcela Hirschera (23) vyhlásili novin
Vzhľadom na nie najlepšie počasie v Nassfelde sme si v sobotu spravili výlet do talianskeho mesta Tarvisio, stredisko Monte Lussari. Je to malé stredisko,
Slnečno, výborné snehové podmienky, usmiate tváre – deti zo Ski Club Bad Kleinkirchheim, St.Veit a Korutánskej reprezentácie vyskúšali tieto lyže a
Podľa toho, akou technikou chcete bežkovať, si budete vyberať lyže a výbavu, takže práve toto je tá zásadná otázka, v ktorej musíte mať jasno.
Vychutnajte si tatranskú snehovú pokrývku priamo z turistického chodníku či lyžiarskeho svahu. Vetrom vyštípané červené líca a teplá polievka
Príroda má vlastné pravidlá, nesnažme sa ich meniť, ale spoznať a rešpektovať. Ona prežije aj bez nás, my bez nej nie.
Na trhu je obrovské množstvo lyží. Lyžiarske časopisy a magazíny píšu väčšinou o top triedach. Lyže vidia zo svojho pohľadu, píšu logicky o týc
SPORTMEDIA, S.R.O.
Lamačská cesta 45
841 03 Bratislava
sportmedia@sportmedia.sk
www.sportmedia.sk