ŽAMPA CUP: Šport má silu spájať a ovplyvniť osudy detí

26. decembra 2023

Je istým privilégiom odovzdať mladším generáciám aspoň čiastočne to, čo ste sa počas života naučili. Aj preto bratia Žampovci, slovenskí reprezentanti v alpskom lyžovaní, už jedenásť rokov organizujú spolu s celou rodinou zimné podujatie pre deti a mládež Žampa Cup.

Žampa bodoval, ‘obrák’ vo Val d’Isére vyhral Pinturault

10. decembra 2016

Slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Andreas Žampa v sobotu dosiahol najlepší výsledok v seriáli Svetového pohára. Dvadsaťtriročný Tatranec obsadil v obrovskom slalome vo francúzskom stredisku Val d'Isére 22. miesto a do hodnotenia SP získal 9 bodov. Jeho doterajším maximom bola 23. pozícia v kombinácii v rakúskom Kitzbüheli z januára 2016.

Adam Žampa skončil v kombinácii piaty

22. januára 2016

Adam Žampa dosiahol svoj najlepší výsledok v kariére vo Svetovom pohári. V piatkovej alpskej kombinácii v rakúskom Kitzbüheli obsadil skvelé piate miesto. Iba 16 stotín ho pritom delilo od pódia.

Adam Žampa si pri páde poranil ruku

18. januára 2016

Nór Kristoffersen vyhral nedeľňajší slalom Svetového pohára vo Wengene. Vo švajčiarskom stredisku triumfoval s náskokom 30 stotín pred olympijským šampiónom Talianom Giulianom Razzolim. Tretí skončil ďalší taliansky slalomár Stefan Gross (+0,68). Slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci nedokončili 1. kolo.

Adam Žampa skončil v kombinácii 16.

15. januára 2016

Piatkovú alpskú kombináciu v rámci Svetového pohára vo švajčiarskom Wengene ovládli nórski lyžiari. Víťazom sa stal Kjetil Jansrud, ktorý triumfoval o štyri stotiny sekundy pred krajanom a lídrom po zjazde Akselom Lundom Svindalom.

Marcel Hirscher vyhral obrovský slalom a tesne aj slalom

13. decembra 2015

V historických tabuľkách sa v počte triumfov odpútal od Bodeho Millera. Rakúšan Marcel Hirscher vybojoval vo Val d'Isére 35. víťazstvo v kariére. V nedeľňajšom slalome skončil na druhom mieste.