Aktuálny minireport z Lomnického sedla – 10 cm prašanu

10. marca 2011

Včera večer som sa vrátil z lyžovačky v Jasnej (pondelok) a v Lomnickom Sedle (utorok, streda). V Jasnej majú podmienky dobré, ale len na zjazdovkách s technickým snehom, mimo zjazdoviek je to veľmi obmedzené. V lomnici sa dá ale parádne zajazdiť aj v prašane.

Včera večer som sa vrátil z lyžovačky v Jasnej (pondelok) a v Lomnickom Sedle (utorok, streda). V Jasnej majú podmienky dobré, ale len na zjazdovkách s technickým snehom, mimo zjazdoviek je to veľmi obmedzené.

Je tam žalostne málo prírodného snehu. Spravodlivú som síce prešiel, ale nebolo to jednoduché. Zjazdovky sú upravené dobre, ale sú dosť tvrdé a v priebehu dňa sa tam potom objavujú ľadové plochy. Na víkend odporúčam nabrúsené lyže a dúfam, že vďaka víkendovému otepleniu zjazdovky počas dňa trochu zmäknú.

Lomnické sedlo – skvelá lyžovačka

V Lomnickom Sedle bola super lyžovačka. V pondelok napadlo 5-10cm nového snehu, ale neťahali kvôli silnému vetru. V utorok a v stredu bolo slnečno, bezvetrie, málo ľudí, proste paráda. Hore v Sedle je výborný sneh, ale vzhľadom na to, že ho tam nie je veľa, si treba dávať pri prvých 3-4 oblúkoch pozor na skaly. Francúzska mulda bola v pohode, aj keď som sa tam narobil ako kôň a dole som prišiel mokrý ako myš. Mimo zratrakovanej zjazdovky sa tiež dá jazdiť, ale občas zachytíte skrytú skalu. Nové freeridové lyže by som si tam nebral…

Wladova fotka Terchovskej akčnej skupiny 3limits, ktorá sem zavítala 8. marca. Viac fotiek od Wlada nájdete v tomto albume na Facebooku, alebo neskôr na stránke 3limits.sk

Zjazdovka zo Skalnatého plesa do Lomnice je pekne rozšírená, je tam dostatok technického snehu. Bola upravená, ale, podobne ako v Jasnej, tvrdá a miestami ľadová.

Túto sezónu som bol v Lomnici prvýkrát a oproti minulému roku je tu niekoľko zmien: nová šesťsedačka z Lomnice na medzistanicu Štart, nové veľké parkovacie plochy pri nástupnej stanici kabínky a sedačky, rozsiahle terénne úpravy, rozšírenie zjazdoviek, vrátane dojazdového lievika v Sedle, atď. Tiež ma veľmi zaujal flegmatický kamzík pasúci sa v Sedle, asi 100 metrov vpravo od sedačky.

Pre stredne dobrých lyžiarov je tu nová vyhrievaná šesťsedačka

Najväčšou zmenou oproti predchádzajúcim rokom je postavenie novej šesťsedačky (podobnej ako v Jasnej). Jej nástupná stanica je asi o 250 metrov nižšie od údolnej stanice kabínky vedúcej na Skalnaté pleso. Sedačka má dĺžku skoro dva kilometre, ale hore vás napriek tomu vyvezie iba za necelých 7 minút. Pred nepriazňou počasia vás ochráni záklapný štít-bublina a vyhrievané sedačky. Takže sa zveziete úplne pohodlne. Prečo sú bubliny v jasnej aj tu pomaľované na oranžovo je ťažko uhádnuť.

Prepravná kapacita lanovky je 2600 osôb za hodinu. Končí na medzistanici Štart.

[nggallery id=145]

1/1
Zavrieť reklamu