3 najväčšie problémy lyžiarov vyriešené

7. februára 2022

V súčasnosti je na trhu množstvo lyžiarskeho sortimentu z najkvalitnejších materiálov nabitých technológiami. Tak prečo vám ich kúpa automaticky nezaručí vytúžený komfort na svahu?

Ak máte deti, s ktorými sa chodíte v zime lyžovať, určite poznáte striedajúce sa oznamy: Mamííí, je mi zima! Mamííí, bolia ma nohy! Mamííí, nevidím cez okuliare!… A verte alebo nie, podobné hlasy počuje v hlave aj nejeden dospelý, ktorý sa zle obliekol, kúpil si nevhodné lyžiarky, lyže, alebo mu nevyhovujú okuliare.

Na lyžovačke sa budete cítiť pohodlne, sebaisto a bezpečne len vtedy, ak si vyberiete výbavu nielen s ohľadom na rozpočet, ale tiež na svoje schopnosti, štýl jazdy a podmienky. Lenže výber tých správnych vecí sa s nástupom všakovakých technológií stáva mätúcim. Majú moderné tvary, farby a vymoženosti skutočne význam aj pre rekreačného lyžiara, alebo sa z roka na rok množia iba preto, aby sa pohli stojaté vody trhu a zákazník mal pocit, že skutočne potrebuje niečo špeciálne, nové, no hlavne drahé?

Foto: Grant Gunderson, SCOTT Sports

Nie tak celkom. Pohodlné lyžiarky si v súčasnosti môže kúpiť každý, aj ten, kto má vysoký priehlavok, úzke chodidlo či široké lýtko. Okuliare s nespočetným množstvom tvarov zohľadnia veľké aj malé nosy, vysoké aj nízke čelá či nositeľov dioptrií. Stačí si len vybrať to, čo bolo vyrobené presne pre vás a na riešenie problémov, ktoré ste doteraz na svahu mali. Poďme na to.

V článku sme sa pozreli na tri problémy, s ktorými sa stretol už každý z nás. Čo robiť, keď:

  • nevidíte dobre terén?
  • neovládate vy lyže, ale ony vás?
  • je vám zima na lanovke?
1/4
Zavrieť reklamu