Slalom na suchu bol prvýkrát bez dažďa a snehu

18. októbra 2010

Vlani, 17.-18. októbra sa vo Vrátnej lyžovalo. Tentoročný víkend prebehli už po 48-krát preteky v slalome na suchu v Bratislave, na Cvičnej lúke na Kamzíku. Vďaka lyžiarskemu oddielu ASC sa tu stretlo okolo 200 ľudí, ktorí sa zaujímajú o lyžiarske dianie v hlavnom meste a ich malí potomkovia súťažili v slalomových bránkach.

Vlani, 17.-18. októbra sa vo Vrátnej lyžovalo. Tentoročný víkend prebehli už po 48-krát preteky v slalome na suchu v Bratislave, na Cvičnej lúke na Kamzíku. Vďaka lyžiarskemu oddielu ASC sa tu stretlo okolo 200 ľudí, ktorí sa zaujímajú o lyžiarske dianie v hlavnom meste a ich malí potomkovia súťažili v slalomových bránkach.

Výsledky z preteku si môžete stiahnuť z tohto linku. [formát .pdf, 568 kB]

Pre bránkových rozhodcov bolo okolitých 10 stupňov nad nulou príjemným dopoludním. Každý spomínal na slalom na asi 5 cm snehu spred dvoch rokov a slalom v daždi z vlaňajška. Tento rok svietilo dokonca slnko!

Celkovo sa postavilo na štart 115 pretekárov v 14 kategóriách. Najmladšie sa na štart postavili iba troj- až štvorročné deti, pred ktorými samozrejme v slalomovej trati bežali predjazdci (alebo predbežci).

Pokiaľ si niektorí myslia, že behať v bránach na suchu je číre šialenstvo, ľuďom, aj okolitým psíčkárom sa to zjavne páčilo. Príjemne strávený víkend, vonku 9-12 stupňov.  Pre kategórie predžiakov a superbaby (tí najmenší) bolo vytýčených 17 bránok a pre ostatné kategórie 31 bránok. Slalom bol označený farebnými, drevenými kĺbovými tyčami.

Najlepší traja z každej kategórie boli ocenení diplomami a vecnými cenami. Pre vynechanie resp. nesprávne prejdenie bránky boli vylúčení štyria pretekári. Do súťaže družstiev zasiahlo sedem lyžiarskych klubov, jeden bežecký.

Fotky z preteku:

[nggallery id=78]

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu