Reportáž zo slovinského strediska Krvavec (lyžovanie v Slovinsku, časť 3.)

19. februára 2010

Stredisko Krvavec je najlepšie v Slovinsku. Tretí rok po sebe vyhralo anketu o naj stredisko v Slovinsku. Ceny sú tu ako v slovenských top strediskách, služby na vyššej úrovni. Prečítajte si tretí diel seriálu o strediskách v Slovinsku.

Stredisko Krvavec je najlepšie v Slovinsku. Tretí rok po sebe vyhralo anketu o naj stredisko v Slovinsku. Ceny sú tu ako v slovenských top strediskách, služby na vyššej úrovni. Prečítajte si tretí diel seriálu o strediskách v Slovinsku. (reportáž z Kaninu nájdete na tomto linku)

Namiesto jedného je tu spolu 11 vlekov

Na druhý deň, po príjemnej skúsenosti zo slovinského Kaninu sme sa opäť na odporúčanie, vybrali navštíviť stredisko Krvavec. Pri raňajkách nám pani domáca povedala, že je tam síce len jeden vlek, ale že príjemne svieti slniečko a to nás presvedčilo.

Domáca nám dala mapu, do navigácie sme nastavili dedinku Cerklje na Gorenjskem a radostne vyrazili smer Krvavec. Cesta je oveľa lepšia ako do Kaninu. Skoro celý čas sa ide rovno po diaľnici. Asi za 45 minút sme dorazili do dedinky, opäť žiadna známka po svahoch, ani vlekoch. Zaparkovali sme vedľa úzkej cesty ako všetci ostatní a videli, že ľudia zostávajú stáť pri autách na pravej strane cesty. Postavili sme sa teda aj my na kraj, prišiel autobus a odviezol nás po úzkej cestičke, ktorú lemovali z oboch strán zaparkované autá až k údolnej stanice kabínky. Bola veľká hmla, nebolo nič vidno, po svahu stále ani stopa.

Kúpili sme si skipasy, stáli 28 eur na deň, lyžiarski inštruktori tu majú zľavu. Kabínka bola celá zamrznutá, vonku hmla. Po asi 10-minútach nás hore čakalo veľmi príjemné prekvapenie, nie jeden, ale veľa sedačiek a vlekov. Vybrali sme sa hore 6-sedačkou. Asi v polovici nás už privítala inverzia a krásne slnečné počasie. Horná polovica strediska bola slnečná, celá nad oblakmi.

Foto zo strediska:

[nggallery id=50]

Svahy a služby – merané úseky a veľa reštaurácii

V stredisku je veľa upravených svahov, aj pekných freeridových terénov. Snehu bolo dostatok a ľudí opäť málo, na vleky sa vôbec nečakalo.

Videli sme aj snowboardistov na tvrdých doskách, ktorí nádherne carvovali a v každom oblúku si ľahli na svah.

Skúsili sme si meraný obrovský slalom, ktorý je v stredisku postavený pre verejnosť. Na každom kroku sú reštaurácie a bufety, kde si môže človek príjemne posedieť a oddýchnuť. Ceny sú porovnateľné s našimi.

Stredisko Krvavec nás prekvapilo a veľmi sa nám páčilo. Niet sa čo čudovať, že vyhralo za posledné tri roky anketu o najlepšie slovinské stredisko.

Poloha – 20 minút z Ljublany

Stredisko má výbornú polohu, je vzdialené len 20 minút autom do Ljublany a 2 hodiny od Záhrebu. Preto tu stretnete aj veľký počet Chorvátov, ktorí sem častokrát zavítajú aj na jednodňovú lyžovačku.

Po parádnej lyžovačke sme sa vybrali do Ljublany. V bare v historickom centre sme si dali vínko a a tešili sa z pekne stráveného dňa.

Zaujímavé fakty:

  • Otváracie hodiny kabínky: 8:00 do 17:00 (ostatné sedačky a vleky od 8.15 – 16.00)
  • Stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 1.450-1.971 m
  • Nachádza sa tu 35 km zjazdoviek na 56 ha.
  • Náročnosť: 7 km ľahké, 15 km stredné, 8 km ťažké trate
  • Zasnežovanie: 90% svahov
  • Garancia snehu: 100 dní v roku
  • Vleky a lanovky: 7 sedačiek, 1 kabínka, 3 vleky
  • Kapacita: 13 700 za hodinu
  • Web: www.rtc-krvavec.si
1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu