Plánujete zimnú dovolenku? V regióne STREDNÉ SLOVENSKO vás čaká ponuka mrazivých zážitkov

13. decembra 2023
Lyžovačka na Krížnej

Zimná sezóna pomaly štartuje. Profesionálne upravené zjazdové svahy a bežecké trate, skialpinistické lokality, SKIBUSY, wellness centrá, špičkové ubytovacie zariadenia, lyžiarske servisy a lyžiarske školy sú zárukou pestrej ponuky zimných zážitkov.

Presvedčte sa na vlastnej koži a zažite mrazivú zimnú dovolenku v srdci Slovenska!

V týchto lokalitách si zimu užijete naplno a dosýta

Donovaly patria k najnavštevovanejším strediskám zimných športov v regióne. Na kvalitne upravených zjazdovkách PARK SNOW Donovaly si adrenalín doplnia všetci milovníci lyžovania a snowboardovania. Už tradične sa môžete spoľahnúť na večerné lyžovanie, možnosť súkromnej rannej lyžovačky (fresh track) zakončenej horskými raňajkami, Après – ski party s DJ na Záhradišti či špeciálne snooc – ski aj pre nelyžiarov!

Na výber ponúka stredisko 19 zjazdových tratí rôznej obťažnosti, takže na svoje si prídu začiatočníci aj profesionálni lyžiari. Prvé kroky na lyžiach zdolajú tí najmenší v PATTY SKI Funpark s animačným programom pre deti a nespočetnými možnosťami zábavy, hier a súťaží. Freestyle skiing natrénujú odvážni lyžiari a snowboardisti v Rides park Donovaly – Zahradište. Ich zručnosti preverí viac ako 40 prekážok rozmiestnených po celom parku.

Nezabudnite na NEKONEČNÚ SEZÓNKU, ktorú si môžete zakúpiť v PARK SNOW Donovaly. Vďaka nej si celý rok užijete neobmedzené lyžovanie v zime a jazdy lanovkou v lete, doplnené radom exkluzívnych zliav a výhod. 

Na Donovaloch si zašportujú aj vyznávači bežeckého lyžovania. K dispozícii majú na výber 5 rôznych trás, z toho 2 okruhy. Medzi obľúbené trasy patrí Donovaly – Šachtičky a okruhy Polianka a Močiare. Celková dĺžka pravidelne upravovaných bežeckých trás je viac ako 30 km!

Lyžiarske zážitky môžu načerpať návštevníci regiónu aj v horskom stredisku Šachtičky, ktoré je vzdialené od centra mesta Banská Bystrica len 10 km. Stredisko ponúka 6 vlekov a 7 tratí rôznej náročnosti vhodných pre rekreačné a profesionálne lyžovanie. Práve profesionáli ocenia 2 zjazdové trate s certifikátom FIS pre organizovanie medzinárodných pretekov. Energiu po športových zážitkoch odporúčame načerpať v hoteli Šachtička, ktorý je vzdialený len pár metrov od zjazdovky.

Lyžiarske stredisko Šachtičky
Lyžiarske stredisko Šachtičky. Foto: OOCR Stredné Slovensko.

Šachtičky spolu s okolím obcí Králiky a Kordíky v Kremnických vrchoch patria tiež medzi obľúbené lokality pre bežkárov. Milovníkom bežeckého lyžovania ponúkame na výber zo širokého spektra pravidelne upravovaných tratí, napríklad desaťkilometrový okruh okolo Jelenskej skaly s napojením až po Donovaly, trate na Kordíkoch, Králikoch aj v smere na Skalku.

Z TOP stredísk zimných športov regiónu Stredné Slovensko určite nemôžeme vynechať Skalku pri Kremnici. V zimnej sezóne 2023/2024 bude lyžiarom k dispozícii 8 zjazdoviek s maximálnu nadmorskou výškou 1005 m.n.m.  Okrem klasického zjazdového lyžovania Skalka očarí aj sympatizantov bežkovania. Techniku si návštevníci môžu natrénovať na neuveriteľných 130 km bežeckých tratí. Ponuku zimných zážitkov dopĺňa ľadopád. Nevznikol síce prírodnou činnosťou, ale aj tak láka množstvo návštevníkov. Ľadopád dlhý takmer 20 metrov sa nachádza priamo na Skalke a rozširuje ponuku aktivít v tejto lokalite.

Lyžovačka na Krížnej Bežkovanie - Skalka pri Kremnici Lyžiarske stredisko Šachtičky

Kvalitné služby nájdete aj v menších rodinných strediskách

Lyžovačku ako stvorenú pre rodiny s deťmi zažijú návštevníci v lyžiarskom stredisku SKI Králiky, ktoré sa nachádza v krásnej prírodnej scenérii v pohorí Kremnických vrchov. Stredisko ponúka 4 zjazdovky ľahkej obťažnosti s celkovou dĺžkou 2330 m. Zážitky na lyžiach môžete načerpať aj v stredisku Selce – Čachovo. Celková dĺžka zjazdoviek je 1,5 km. V blízkosti vlekov je k dispozícii aj prírodné klzisko. Výhradne na prírodnom snehu sa dá zalyžovať v stredisku Podkonice – Pleše, ktoré ponúka 800 m dlhý lyžiarsky vlek s viacerými zjazdovými traťami. V okolí strediska sa nachádza tiež bežkárska trasa v dĺžke 9 km.

Lyžiarske stredisko Selce Čachovo
Lyžiarske stredisko Selce Čachovo. Foto: OOCR Stredné Slovensko.

Zabudnite na preplnené parkoviská

Región Stredné Slovensko aj v tohtoročnej sezóne ponúkne svojim návštevníkom možnosť ekologickej a ekonomickej jazdy SKIBUSMI do lyžiarskych stredísk z Banskej Bystrice na Donovaly, Šachtičky a z Kremnice na Skalku.

Nemali by ste vynechať

Skialpové lyžovanie už nie je žiadnou novinkou a miesto v srdci si našlo u nejedného lyžiara. Obľúbeným vrchom na zdolanie je Krížna, ktorá za odmenu ponúka dychberúce výhľady na hrebeň Nízkych Tatier. Prvé kroky na skialpových lyžiach vám odporúčame našlapať v menej náročnom teréne na Donovaloch alebo v horskom stredisku Šachtičky.

Ak sa radíte medzi otužilcov, určite navštívte jazero pri horskom stredisku Šachtičky. Stuhnutú krv v žilách si následne môžete ohriať v samoobslužnej privátnej saune s nádherným výhľadom na brehu jazera. Medzi ďalšie lokality patrí jazierko pri Harmaneckej jaskyni alebo v Tureckej, časť Salašky.

Lyžovačka na Krížnej
Skialpinizmus na Krížnej. Foto: OOCR Stredné Slovensko.

Viac informácii o zimných zážitkoch nájdete na webe www.centralslovakia.eu. Región Stredné Slovensko je RADOSŤ SPOZNÁVAŤ!

Ministerstvo dopravy SR

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.


Text a foto: OOCR Stredné Slovensko

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu