Lyžovačka v Rakúsku? Dajte šancu novým miestam

Lyžovačka v Rakúsku

Viete, kedy zažívame skutočnú zimu? Keď deň začína na snehu a končí útulne a pohodlne na chate so šálkou čaju alebo vareného vína. Každý milovník lyžovania pozná Semmering aj Hochkar, ale čo tak dať šancu neopozeraným lokalitám?

V tomto článku nájdete štyri tipy na miesta, vďaka ktorým bude tohtoročná lyžovačka v Rakúsku naozaj nezabudnuteľná.

1. Lackenhof am Ötscher

Cesta: 240 km z Bratislavy

Rozmanitá lyžiarska oblasť Lackenhof am Ötscher ponúka tú najlepšiu zábavu na zjazdovkách vo výške od 810 do 1437 m. 

Ôsmimi vlekmi môžete prebádať celkovo 19 kilometrov zjazdoviek, ktoré prinášajú skvelé zážitky pre všetkých lyžiarov. Svah Distel (zjazdovka 3/4) je určený pre milovníkov dokonalých carvingových zákrut, a na tých, ktorí radi prijímajú výzvy, čakajú svahy Großer Ötscher (zjazdovka 1) a Kleiner Ötscher (zjazdovka 5).

Otvorenie zimnej sezóny: 8. decembra 2023. Viac informácií sa dozviete na tejto webovej stránke.

Lyžovačka v Rakúsku

2. Erlebnisalm Mönichkirchen

Cesta: 160 km z Bratislavy

Mönichkirchen je klasikou medzi lyžiarskymi strediskami. Okrem rodinných zjazdoviek, zábavného parku a turistických snežnicových túr tu môžete nájsť množstvo útulných miest, kde si zaručene oddýchnete. A tak – zatiaľ čo si tí najmenší užívajú, dospelí si môžu vychutnávať zimné slnko v útulnej atmosfére ratanových kresiel – alebo útulnú atmosféru na jednej z mnohých chát, popri jedení obľúbených rakúskych jedál.

Mönichkirchen so sebou prináša vysokú garanciu snehu. A keď je veľa dobrého snehu, tak sa môže splniť veľa zimných prianí. Zábavný park s prvkami, ako sú zábradlia, skoky, ostré zákruty, Butterbox a Crazy-Hill, vás pozýva na prežiť adrenalín a oddych v jednom. Najprv zábava, potom polihovanie na ratanových lehátkach pri chatách. A keď sa zregenerujete, vyberte sa opäť na 13,5 kilometrov zjazdoviek s výhľadom opäť do doliny.

Lyžovačka v Rakúsku
Foto: Mönichkirchen © Claudia Ziegler.

Viac informácií sa dozviete na tejto webovej stránke.

1/2
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu