Großglockner Resort Kals-Matrei

11. februára 2015

Patrí podľa portála Skigebiete-Test.de k 10 najlepším rodinným lyžiarskym strediskám v Tirolsku

Patrí podľa portála Skigebiete-Test.de k 10 najlepším rodinným lyžiarskym strediskám v Tirolsku.

Stredisku Großglockner Resort Kals-Matrei sa podarilo dostať medzi 10 najlepších. Hľadanie dokonalého strediska teda bolo úspešné aj vo Východnom Tirolsku, na tirolskej južnej strane, najbohatšej na sneh a slnko. Vzhľadom na to, že sa rozhodovalo medzi viac ako 100 lyžiarskymi strediskami v celom Tirolsku, je to skutočne vynikajúci výsledok. Na portáli Skigebiete-Test.de sa predovšetkým vyzdvihuje optimálna infraštruktúra pre deti: stredisko má k dispozícii dva veľkorysé areály pre deti. Malí začiatočníci majú na výber medzi detským lyžiarskym areálom v Kalse pri stanici kabínovej lanovky  a areálom pri hornej stanici lanovky Goldried. Tí, ktorí sú už viac zdatní, sa vyvezú vyššie vlekom, napríklad na Glocknerblick. A odtiaľ už môžu zdolávať nádherné rodinné zjazdovky. Trochu lepšiu kondičku si už vyžadujú široké trate bez stromov pod vrcholom Cimaross-Gipfel, ako aj na najdlhšej údolnej zjazdovke Východného Tirolska do Matrei. Profíci pritlačia na svoje lyže na exkluzívnej karvingovej zjazdovke.

Lyžiarske stredisko Großglockner Resort Kals-Matrei je rodinne naklonené ako Ski)Hit-Region aj v otázkach cien: pre deti do 6 rokov je lyžovanie v stredisku Großglockner Resort zadarmo. Školáci a mládež od 6 do 18 rokov majú 50 percentnú zľavu. Pre veľké rodiny je lyžovačka ešte výhodnejšia, pretože zaplatia len za skipasy pre 2 dospelých a 2 deti, každé ďalšie dieťa lyžuje zadarmo. Už pred rokmi získalo stredisko Großglockner Resort Kals-Matrei od Spolku pre spotrebiteľské informácie ocenenie ako „Rodinné lyžiarske stredisko s najlepším pomerom ceny a výkonu v Rakúsku“. Tipom na ubytovanie je moderný rezort Gradonna****S Mountain Resort Châlets & Hotel v nadmorskej výške 1 350 m n. m. priamo na zjazdovke v Kalse. Aj tu má mladá generácia od 6 do 18 rokov zľavu 50 percent z ceny ubytovania.

ow_grossglockner_kalsmatrei_kals501-fin

Großglockner Resort Kals-Matrei pre rodiny: „malý“ luxus o 50 percent výhodnejšie

Rodiny trafia vo Východnom Tirolsku, v tzv. „Schneelochu“ na juhu Tirolska, do čierneho: v lyžiarskom stredisku Großglockner Resort Kals-Matrei je skipas pre deti a mládež od 6 do 18 rokov o 50 % lacnejší. Taká istá matematika platí aj v rezorte Gradonna****S Mountain Resort, priamo na zjazdovke v údolí!

Už pred rokmi získalo stredisko Großglockner Resort Kals-Matrei ocenenie ako „Rakúske rodinné lyžiarske stredisko s najlepším pomerom ceny a výkonu“. Toto tvrdenie platí dodnes, pretože deti do 6 rokov sa lyžujú zadarmo, pre školákov a tínedžerov od 6 do 18 rokov platí 50 percentná zľava. Stredisko Großglockner Resort Kals-Matrei je najväčším lyžiarskym strediskom Východného Tirolska známe svojimi rozmanitými zjazdovkami vhodnými pre rodiny. Perfektné rodinné ubytovanie sa nachádza priamo pri údolnej zjazdovke Blauspitz-Talabfahrt: v štvorhviezdičkovom superior hoteli rezortu bez áut Gradonna****S Mountain Resort majú deti do 18 rokov (v izbe s rodičmi) taktiež zľavu 50 percent. Priamo v rezorte je možné zakúpiť skipas, požičať si lyže a výstroj, nachádza sa tu lyžiarska škola a bezplatný lyžiarsky areál pre začiatočníkov. Priamo pred hotelom si hostia pripnú lyže a oblúkom sa zvezú k stanici lanovky Kalser Talstation. Tu je pripravených 16 top-moderných lanoviek a vlekov, ako aj nádherné zjazdovky s prašanom pre dokonalý zážitok na snehu. Nadmorská výška, v ktorej sa nachádza lyžiarske stredisko, je zárukou dostatočného množstva prírodného snehu, dodatočne je, samozrejme, možné aj technické zasnežovanie. Malí začiatočníci majú možnosť vybrať si z dvoch detských lyžiarskych areálov v Kalse alebo pri horskej stanici lanovky Goldried.  Viacdňové skipasy sú automaticky skipasmi Ski)Hit, ktoré platia zároveň v ďalších piatich východotirolských lyžiarskych strediskách, ako aj na vrchu Ankogel a ľadovci Mölltaler Gletscher v Korutánsku.

 • Ski)Hit Osttirol balíček
  • Ponuka: 7 nocí s raňajkami, polpenziou alebo bez stravy vrátane 6-dňového skipasu Skihit Osttirol.
   Cena na osobu: hotel**** od 549 eur, 
hotel*** od 442,50 
eur, hostinec od 423 eur, 
ubytovanie na súkromí od 335 eur[mm1] .
 • Gradonna****S Mountain Resort Châlets & Hotel
  • Ceny pre dospelých ubytovanie/polpenzia na osobu: dvojlôžková izba/rodinná izba od 132 eur, Juniorsuite od 164 eur, Suita vo veži od 198 eur.
  • Zľava pre deti: 0 – 2,9 rokov zadarmo, od 3 – 5,9 rokov 27 eur na deň, 6 – 18,9 rokov 50 % zľava.

ow_grossglockner_kalsmatrei_tn_p100009-230

Großglockner Resort Kals-Matrei:
najväčšie východotirolské lyžiarske stredisko s Michelinovou hviezdou navyše

Großglockner Resort Kals-Matrei je najväčším lyžiarskym strediskom Východného Tirolska – a navyše aj najexkluzívnejším: priamo na zjazdovke v údolí sa nachádza rezort bez áut Gradonna****S Mountain Resort a pri hornej stanici lanovky reštaurácia Adler Lounge ako najvyššie položená reštaurácia s Michelinovou hviezdou vo Východnom Tirolsku.

Spojením lyžiarskych stredísk Kals a Matrei do rezortu Großglockner Resort vzniklo najväčšie lyžiarske stredisko vo Východnom Tirolsku. Najvyšší vrch Rakúska priamo oproti a viac ako 60 trojtisícoviek pohoria Vysoké Taury na horizonte sú zárukou lyžiarskeho zážitku „s niečím navyše“. 16 top-moderných lanoviek a vlekov vyvezie lyžiarov bažiacich po snehu do výšky 2 600 metrov nad morom. Jazdu dolu si vychutnajú lyžiarski gurmáni na rozprávkovo krásnych zjazdovkách, ktoré sa vyznačujú legendárnou východotirolskou zárukou snehovej pokrývky, poistenej možnosťou dodatočného technického zasnežovania. Široké karvingové zjazdovky a freeriding revíry bez stromov pod vrcholom Cimaross-Gipfel, ako aj tri zjazdovky do údolia, medzi nimi najdlhšia údolná zjazdovka Východného Tirolska do Matrei a exkluzívna karvingová zjazdovka, sú ozajstným lákadlom pre milovníkov lyžovania. Za top podmienky pravidelne „snežia“ ocenenia medzinárodných testovacích portálov: skiresort.de uvádza Großglockner Resort 2014 ako popredné lyžiarske stredisko do 80 km zjazdoviek (4,1 z 5 hviezdičiek), na portáli skigebietetest.de dokonca dosiahlo 4,31 hviezdičky. Aj cesta za odpočinkom ukazuje na hviezdičky a Michelinove hviezdy. Na vrchole Cimaross-Gipfel sa nachádza legendárna reštaurácia Adler Lounge. Hlavný kuchár Walter Hartweger získal do svojej zbierky v aktuálnom vydaní Gault Millau už po tretí raz 1 Gault-Millau-hviezdičku (13 bodov). Priamo na zjazdovke v Kalse otvoril pred dvoma rokmi svoje brány rezort Gradonna****S Mountain Resort. Štvorhviezdičkový superior hotel a 41 drevených Châletov, kráčajúcich s duchom doby, ponúka ideálnu infraštruktúru pre lyžiarskych dovolenkárov – spa zóna s rozlohou 3 000 m2, športový obchod, bezplatný lyžiarsky areál pre začiatočníkov, bežkárska a sánkarská trať, ako aj obchod s delikatesami priamo v rezorte bez áut.

 • Großglockner Resort Kals-Matrei/Východné Tirolsko
  • Najväčšie lyžiarske stredisko vo Východnom Tirolskulyžovačka v regióne s najvyššími vrchmi Rakúska
  • Zjazdovky: Radosť z lyžovania až do výšky 2 400 metrov nad morom – 37 km zjazdoviek, 4,6 km lyžiarskych tratí, 3 zasnežované údolné zjazdovky
  • Lanovky a vleky: 16 top-moderných lanových a vlekových zariadení
  • Lyžiarska chata: Adler Lounge – najvyššie položená reštaurácia s Michelinovou hviezdou v Rakúsku – www.adlerlounge.at
  • Hotel v lyžiarskom stredisku: Gradonna****S Mountain Resort Châlets & Hotel priamo pri zjazdovke v Kalse.

Großglockner Resort Kals-Matrei – Relax 1/2015
[nggallery id=221]

1/1
Zavrieť reklamu