Dolné Rakúsko vás prekvapí. Poznáte týchto 8 miest?

18. januára 2022

Dolné Rakúsko sa rozprestiera okolo Viedne a začína hneď za hranicami Slovenska. Nie je teda od nás ďaleko. Tu je 8 prekrásnych miest, ktoré pravdepodobne nepoznáte…

0%

Viete, akú nadmorskú výšku má najvyššia hora Mostviertelu, vrch Ötscher?

Správne! Nesprávne!

Najvyšší vrch regiónu Mostviertel meria 1 893 m. Nachádza sa pod ním lyžiarske stredisko Lackenhof-Ötscher, ktoré je obľubujú najmä rodiny s deťmi.

Koľko kilometrov bežeckých tratí môžu priaznivci zimných športov očakávať v najväčšom a najlepšom areáli bežeckého lyžovania v regióne, v stredisku bežeckého lyžovania v St. Aegyd am Neuwalde?

Správne! Nesprávne!

V bežkárskom stredisku St. Aegyd am Neuwalde môžete sledovať bežkársku stopu na takmer stovke kilometrov. Alebo si iba dobiť baterky v tejto nádhernej zimnej krajine. V ponuke sú aj túry na snežniciach so sprievodcom. Prechádzky na snežniciach za svitu mesiaca vedú na tie najkrajšie miesta medzi obcami St. Aegyd a Kernhof.

Ktorá jedinečná oblasť v Mostvierteli je súčasťou svetového prírodného dedičstva UNESCO?

Správne! Nesprávne!

Divočina Dürrenstein-Lassingtal sa považuje za jeden zo „siedmych divov Rakúska“. Je to prísne chránená oblasť, ktorá zachováva najväčší zvyšok pralesa v Alpách, prales Rothwald. V najväčších prírodných lesoch Rakúska a zároveň v najväčšom pralese strednej Európy môžete obdivovať napríklad viac ako 500-ročné jedle a smreky a vyše 400-ročné buky.

Na ktoré jazero si užívate fantastický výhľad pri lyžovaní alebo turistike v stredisku Gemeindealpe-Mitterbach?

Správne! Nesprávne!

Tyrkysovo zelené a krištáľovo čisté jazero Erlaufsee sa nachádza na hranici Dolného Rakúska a Štajerska. A len čo by kameňom dohodil, leží známe pútnické miesto Mariazell. Horské jazero je ideálne na kúpanie, člnkovanie, milujú ho rybári, ale aj potápači, pretože jazero má priezračnú vodu a hĺbku až 38 m. Nachádza sa tu aj škola potápania.

V roku 2019 bola v regióne Mostviertel zima rekordov. Aký hlboký bol sneh na spodnej stanici strediska Hochkar po tom, čo niekoľko dní výdatne snežilo?

Správne! Nesprávne!

Na spodnej stanici strediska Hochkar padol v roku 2019 rekord, viac ako 6 m snehu!

Ktorá z uvedených cyklotrás je jednou z najkrajších riečnych cyklotrás v Dolnom Rakúsku?

Správne! Nesprávne!

Cyklotrasa Ybbstalradweg meria 107 km a spája Dunaj s priezračným jazerom Lunzer See. Po celý čas bicyklujete popri krištáľovo čistej rieke Ybbs. Srdce sa vám nerozbúcha kvôli stúpaniam či náročnosti trasy (idete totiž takmer po rovine), ale kvôli kráse okolitej prírody.

Ako sa volá známa železnica, ktorá vedie po idylickej trase zo St. Pöltenu cez prírodný park Ötscher-Tormäuer do Mariazellu?

Správne! Nesprávne!

Jazda najdlhšou úzkokoľajnou železnicou v Rakúsku je veľmi pôsobivá. Trasa vedie malebným údolím zo St. Pöltenu do pútnického mestečka Mariazell, a to cez 19 viaduktov a 21 tunelov!

Akým jedlom vyvolal senzáciu hostinec Pöllinger v Lackenhof am Ötscher?

Správne! Nesprávne!

Obľúbený rodinný podnik Pöllinger v Lackenhof am Ötscher varí naozaj kvalitne. Vďaka tomu si vyslúžil ocenenie za druhý najlepší rezeň v Dolnom Rakúsku. Avšak vedia si poradiť aj vegetariánskymi jedlami, a to na veľmi dobrej úrovni.

Dolné Rakúsko vás prekvapí. Poznáte týchto 8 miest?
Výborne!

Kvíz ste zvládli výborne, v Rakúsku sa naozaj vyznáte. Ak vás niečo zaujalo a chceli by ste sa o Dolnom Rakúsku dozvedieť viac, pozrite sa sem. Môžete sa však preskúšať aj v kvíze o Hornom Rakúsku alebo v kvíze o Burgenlande.
Celkom dobre!

Áno, kvíz bol náročný, ale niečo ste o Dolnom Rakúsku predsa len vedeli. Ak vás niečo zaujalo a chceli by ste sa o Dolnom Rakúsku dozvedieť viac, pozrite sa sem. Môžete sa však preskúšať aj v kvíze o Hornom Rakúsku alebo v kvíze o Burgenlande.
Uppsss....

Áno, kvíz bol náročný, ale veríme, že ste sa o Dolnom Rakúsku dozvedeli zaujímavé informácie. Ak vás niečo zaujalo a chceli by ste sa o Dolnom Rakúsku dozvedieť viac, pozrite sa sem. Môžete sa však preskúšať aj v kvíze o Hornom Rakúsku alebo v kvíze o Burgenlande.

Foto:

  • © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth; Daniela Führer; Kathrin Baumann; Martin Matula, Gerald Demolsky
  • TV Mitterbach, Fred Lindmoser
  • Naturparke Niederösterreich/Johann Hölblinger
  • Mostviertel Tourismus, weinfranz.at
  • Hans Glader
  • Shutterstock
1/1
Zavrieť reklamu