Detská lyžiarska výbava – kúpa či prenájom?

26. októbra 2013

Kupovať každú sezónu nové detské lyže, paličky, lyžiarky, prilby je finančne náročné. Najmä vtedy, ak máte detí viac a rastú tempom supermana.

Kupovať každú sezónu nové detské lyže, paličky, lyžiarky, prilby je finančne náročné. Najmä vtedy, ak máte detí viac a rastú tempom supermana.

Riešiť túto situáciu môžete kúpou výstroja z bazáru. Hmotnosť detí nie je veľká a výstroj nepodlieha enormnej záťaži (ak si doma nepestujete pretekárov). Aj v bazári nájdete relatívne nové veci za dobrú cenu.

Malé opotrebovanie viedlo v zahraničí a paradoxne aj u nás k úvahám, či nie je lepšie detskú lyžiarsku výstroj prenajať. U nás, pokiaľ viem, túto službu ponúka jediný obchod.

Ak zvažujete, či je lepšia kúpa, alebo prenájom/požičanie výstroja pre Vaše deti, skúste si položiť tieto otázky:

1. Máte jedno, dve a viac detí?

Záleží v prvom rade na ich veku. Pokiaľ môže výbavu zdediť mladší súrodenec je na zváženie kúpa výstroja. V prípade jedného potomka môže prichádzať do úvahy prenájom. Otázne je tiež koľko času strávite na lyžiach, aký veľký vekový rozdiel je medzi Vašimi deťmi.

2. Koľko dní v sezóne plánujete s deťmi stráviť na snehu?

V prípade, že ste celú sezónu na snehu, bývate pod svahom, alebo sa nachádzate v skirezortoch pravidelne, asi bude najlepšie obstarať deťom opäť vlastnú výstroj. V prípade, že si dovolíte 7-10 dní na snehu za sezónu, uvažujte skôr o druhej možnosti.

3. Aká je úroveň lyžovania detí

Koľko rokov vaše ratolesti lyžujú? V prípade začiatočníkov, mierne pokročilých, ktorí nepotrebujú najkvalitnejšie lyže a materiál sa oplatí doň investovať pomenej. Ak máte na svahu malých Bode Millerov kúpte im vlastné lyže.

1/1
Zavrieť reklamu