Aktuálny minireport zo Stuhlecku – krásne slniečko a inverzia

13. januára 2010

V sobotu 9. januára sme sa vrátili z lyžiarského sústredenia z Oravy. Čím viac sme sa približovali k Bratislave, teplota klesala a snehu pribúdalo. Rozhodla som sa, že v nedeľu skočím na Semmering – kuknúť či aspoň tam nenasnežilo.

V sobotu 9. januára sme sa vrátili z lyžiarského sústredenia z Oravy. Čím viac sme sa približovali k Bratislave, teplota klesala a snehu pribúdalo. Rozhodla som sa, že v nedeľu skočím na Semmering – kuknúť či aspoň tam nenasnežilo.

Katka mala v úmysle napísať tento reportík, ako historku do súťaže, v ktorej môžete vyhrať 10 lístkov na lyžovačku do strediska Stuhleck. Keďže však spolutvorí Snowmagazín, zo súťaže ju vynecháme. Pozrite sa, ako to vyzeralo na Stuhlecku cez víkend. Na tomto linku sa môžete zapojiť do súťaže o 10 lístkov do tohto strediska.

Pohľad na sedačku na Stuhleck poslednú nedeľu.

V nedeľu tam bolo veľa ľudí

Prišla som okolo 9:00, parkoviská boli plné ale nie preplnené ako sa na posledný deň slovenských prázdnin patrí. Počasie nič moc, hmla ale aspoň bez dažďa. Snehu bolo najviac, čo som v tomto roku videla – bohužiaľ len na zjazdovkách.

Bolo vidieť aj stopy nadšencov a ničiteľov sklzníc, ale v lesíkoch a vôbec mimo zjazdoviek sa ešte jazdiť nedá. Ráno boli trate klasicky kvalitne upravené, aj keď poobede to už vyzeralo ako veľké ľadové oranisko. Najlepšie prekvapenie dňa bola jazda na 6 sedačke, ktorá vedie na najvyšší bod strediska.

Tesne pred vrcholom, vyšlo slnko a bola krásna inverzia. 10 minút slávy a naspäť do hmly. Ale tie paprsky stáli zato a spríjemnili pocit z januárovej lyžovačky bez snehu.

Ďalšie články o Stuhlecku: 

1. Vyhrajte 10 lístkov na Stuhleck

2. Reportáž z jazdy na Stuhleck vlakom

3. Oficiálne otvorenie strediska

4. V Rakúsku zavádzajú povinné nosenie prilieb

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu