Aktuálny minireport – Racibor, príjemné stredisko pod Oravským Podzámkom

26. februára 2010

V skratke – nové stredisko s dobrými snehovými podmienkami a štvorsedačkou v prekrásnom prostredí. Lacný skipas a svahy na učenie skôr pre stredne pokročilých lyžiarov.

V skratke – nové stredisko s dobrými snehovými podmienkami a štvorsedačkou v prekrásnom prostredí. Lacný skipas a svahy na učenie skôr pre stredne pokročilých lyžiarov.

Skipark Racibor – Oravský Podzámok leží na Orave, pri Dolnom Kubíne, asi 270 kilometrov z Bratislavy. Nachádza sa hneď vedľa hlavnej cesty, čo má tiež výhodu v tom, že ste hneď na parkovisku. Z neho sa pustíte na lyžiach k štvorsedačke s nástupným posuvným pásom.

Sympatické maličké stredisko so štvorsedačkou

Stredisko je pomerne nové, zatiaľ funguje iba niekoľko rokov, ale celkom úspešne. Dôležité je, že kapacita parkoviska aj Penzionu je zodpovedajúca kapacite sedačky a svahov, takže sa nemusíte obávať nejakého extrémne dlhého čakania v rade na sedačku, ako je to v prípade mnohých ďalších stredísk, kde sú ubytovacie kapacity a kapacita parkoviska predimenzovane vzhľadom na možnosti svahov.

Hneď pri parkovisku stojí prijemný penzión Racibor. Za dvojposteľovú izbu tu zaplatíte 30 euro na noc. Je tu tiež požičovňa lyžiarskej výstroje a lyžiarska škola s lanovým vlekom. Stravovať sa môžete buď v bufete na svahu, alebo v penzióne, kde každý deň ponúkajú obedové menu za približne tri eurá. Na lyžiach sa dostanete až k penziónu.

Svahy a sedačka

Svahy a sedačka sú dostatočne „izolované“ od cesty, z vrcholnej stanice sedačky je krásny výhľad na okolité kopce, ako si môžete pozrieť na fotkách. Zjazdovky sú dlhé asi jeden kilometer. Rozvetvujú sa. Môžete si vybrať jazdu po zjazdovke napravo od sedačky, ktorá je zasnežovaná, alebo svah naľavo, kde je iba prírodný sneh.

Na svahu je dotvorený prírodný snowboardpark z umelo vytvorených kopčekov, kde si na svoje prídu nielen snowboardisti, ale aj deti alebo čiastočne aj vyznavači skicrossu. Kúsok od penziónu je detský vlek s detským svahom. Riaditeľ strediska je bývalý absolvent FTVŠ, čo sa zjavn eprejavilo na jeho pozitívnom prístupe k športu. O každodennú úpravu svahov sa stará príkladne.

Obtiažnosť zjazdoviek nie je veľmi veľká. Sú určené skôr pre stredne pokročilých lyžiarov, s obtiažnosťou sú červeno-modré, ako stvorené na obráčky. Občas by to chcelo trošku väčší sklon, ale zjazdovky sú dostatočne široké.

Denný skipas stojí 13 euro, deti do šiestich rokov lyžujú zadarmo. Trinásť euro za skipas v stredisku so sedačkou je veľmi priaznivá cena. Na sedačke nie sú takmer žiadne čakacie doby.

[nggallery id=58]

1/1
Zavrieť reklamu