7 najlepších rakúskych lyžiarskych stredísk na ľadovci.

14. decembra 2021

Toto sú alpské lyžiarske strediská, ktoré dosahujú výšky okolo 3 000 m nad morom, trénujú tu aj profesionálni lyžiari a v niektorých sa môžete lyžovať po celý rok.

1 Ľadovec Mölltal

Ľadovec Mölltal. Foto: Shutterstock

Gletscher znamená ľadovec. Jedným z najznámejších rakúskych ľadovcov je Mölltaler Gletscher alebo Mölltalský ľadovec v Korutánsku.

Ľadovec Mölltal meria 3 122 m. V rámci Korutánska je to jediné lyžiarske stredisko, kde sa môžete lyžovať po celý rok. Moderné vleky a lanovky, umelé zasnežovanie a široké zjazdovky sú zárukou najkvalitnejšej lyžovačky. Na terasách chát s reštauráciami si aj v zime môžete vychutnať horské slnečné lúče a výhľady na zasnežené Alpy. Trénujú tu aj profesionálni lyžiari z Rakúska a Nemecka.

Ľadovec Mölltal. Foto: Shutterstock

2 Ľadovec Pitztal

Ľadovec Pitztal. Foto: Shutterstock

Tirolsku má niekoľko ľadovcov. Ľadovec Pitztaler Gletscher je najvyššie položeným rakúskym lyžiarskym strediskom a lyžovať sa tu môžete až vo výške 3 440 m. Aj tu trénujú profesionáli.

3 Ľadovec Kaunertal

Ľadovec Kauerntal. Foto: Shutterstock

Ľadovec Kaunertal v Tirolsku je jedným z najzáhadnejších a najzaujímavejších miest na lyžovanie. Nájdete tu široké a ľahké zjazdovky a vychýrený Snowpark, ktorí vyhľadávajú freestyleri a freerideri.

Ľadovec Kauerntal. Foto: Shutterstock

4 Ľadovec Stubai

Ľadovec Stubai v Tirolsku je zas najväčším lyžiarskym strediskom Rakúska, ktoré je otvorené po celý rok. Lyžujete sa vo výške až 3 200 m.

Snowpark Stubai. Foto: Shutterstpck

5 Ľadovec Hintertux

Ľadovec Hintertux. Foto: Shutterstock

Aj na ľadovci Hintertux sa môžete lyžovať vo všetkých štyroch ročných obdobiach. Ale snáď najkrajšie je to na jar, kedy vám na zjazdovky svieti slnko.

6 Ľadovec Kitzsteinhorn

Ľadovec Kitzsteinhorn. Foto: Shutterstock

Presuňme sa do Salzburska. Kitzsteinhorn je jediným strediskom na ľadovci v tomto regióne. Dostanete sa nad 3 000 m, čo je samozrejme záruka dobrého snehu.

Kitzsteinhorn je zároveň najvyšším vyhliadkovým vrchom v Salzbursku, ktorý poskytuje nádherné panoramatické výhľady na Národný park Vysoké Taury.

7 Ľadovec Dachstein

Ľadovec Dachstein. Foto: Shutterstock

V Štajersku láka lyžiarov na zjazdovky ľadovec Dachstein. Ohromujúce kulisy Dachsteinu si môžete užívať v nadmorskej výške až do 2 700 m. Pri konečnej stanici lanovky Hunerkogel leží jedna z najúžasnejších panoramatických reštaurácií východných Álp.

Viac informácií o lyžovačkách na rakúskych ľadovcoch a o zimných dovolenkách v Alpách sa dočítate na stránke austria.info.

Text: MS
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu