4 chyby pri výbere lyžiarskych okuliarov

11. novembra 2017
Výber okuliarov. Foto: Shutterstock

Atraktívny dizajn, zrkadlové sklá cez ktoré nevidno oči, nákup v akcii na webe… Tieto a mnohé iné atribúty podobného charakteru sú pri kúpe lyžiarskych či snowboardových okuliarov smerodajné pre mnohých ľudí. Aké chyby teda robíme pri výbere najčastejšie?

1. Nákup bez skúšania

Kupovať okuliare naslepo môže byť risk. Skúšaním zistíte či vám poriadne sadnú na tvár. Okuliare by vás nemali tlačiť na nose kvôli voľnému dýchaniu a mali by penou poriadne priliehať na tvár aby sa nestalo, že vám budú podfukovať.

2. Nesedia s helmou

Ak tieto dve veci nekupujete naraz a prilbu už máte, doneste si ju so sebou do obchodu a okuliare skúšajte spolu s ňou. Okuliare a prilba musia byť „kompatibilné“. Prilba by nemala okuliare tlačiť príliš na nos a okuliare by mali sedieť aj v držiaku n aich popruh, ktorý je na zadnej časti prilby.

3. Farba nie je všetko

Nedajte sa obmäkčiť najmä pri výbere detských modelov. Kvalitné prevedenie by malo vyhrať nad farebným prevedením či obrázkom rozprávkovej postavičky. Teenageri často volia zrkadlové tmavé sklá pre imidž na svahu, no práve takéto sú určené výlučne do slnečného počasia.

4. Rosenie a zahmlievanie

Rosenia je veľmi nepríjemné preto by sme mali dbať na výber modelu s dvojitou šošovkou. Okuliare by mali mať tiež anti-fog úpravu skiel a dostatočnú ventiláciu.


Text: Redakcia
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu