Lyžovanie
Strediská

Lackenhof: Kam ísť na lyžovačku počas prázdnin

Lackenhof je menšie lyžiarske stredisko v Rakúsku. Jeho výhodou je obrovské prevýšenie, široké zjazdovky, super zázemie a blízkosť ku Bratislave.

Lackenhof: Kam ísť na lyžovačku počas prázdnin

Lackenhof je menšie lyžiarske stredisko v Rakúsku. Jeho výhodou je obrovské prevýšenie, široké zjazdovky, super zázemie a blízkosť ku Bratislave.

Opäť, podobne ako Hochkar, alebo Hinterstoder sa sem dostanete po diaľnici. Cesta trochu viac ako dve hodiny, čiže niektorí sem pokojne prídu aj na deň, alebo víkend so vstávaním v sobotu ráno.

Stredisko je rozmanité. Modré zjazdovky pre najmenších, alebo začiatočníkov, či tréning zjazdu a sklzu sa striedajú s červenými zjazdovkami. Okrem nich je tu čierna/neupravovaná zjazdovka s extrémnym sklonom, kde sa vyšantíte v bubnoch ako pred dvadsiatimi rokmi, keď si ratraky dovolili iba zámožnejšie strediská. Ďalšia čierna má zas počas celého kilometra rovnako strmý sklon.

Celkovo sú trate dlhšie ako na Hochkare, aj keď nadmorská výška strediska je nižšia. Podľa miestnych napriek tomu nemajú núdzu o sneh. Vďaka nezvyčajnej klíme (ako napríklad u nás na Skalke) tak napríklad dva týždne pred naším príchodom napadlo 70 cm snehu a dva dni pred nami zasa pol metra. Na Slovensku bola pritom jar a jazdilo sa tak akurát na Chopku.

Zjazdovky na Super G

Napriek tomu, že Lackenhof je pomerne malé stredisko, ťažko sa mu nejaké slovenské vyrovná. Miery má skoro ideálne. Z vrcholu hory „Malý Otscher“ vedie 1200 metrov dlhá čierna zjazdovka so šírkou asi 150 metrov. Nič zvláštne, poviete si.

Táto zjazdovka má však v každom svojom momente rovnaký sklon a šírku. A ten sklon je veľmi strmý! Práve preto po Európskom pohári v jazdení v bubnoch hovorili pretekári, že toto je ideálne miesto na tréning bubnov.

Na vrchole Kleiner Otscher začína tiež Super G. Štart je ešte v strmine na zjazdovke, ktorú sme popísali vyššie. Keďže na nej by to bol pre strmosť fakt masaker, trať vedie na červenú, doprava. Super G je homologizovaný pre preteky FIS a v stredisku sa tiež konali po našom odchode majstrovstvá Rakúska v lyžovaní žiakov a juniorov. To sú preteky, kde vidno zárodok budúcich jazdcov vo Svetovom pohári.

Najdlhšia zjazdovka strediska má 4800 metrov. Sklon je síce mierny. Vydržte však v zjazde päť kilometrov a stehná Vás budú páliť ako nikdy.

Infobox:

Spolu 9 vlekov, z toho:

  • 2 x štvorsedačka
  • 1 x dvojsedačka
  • 3 x kotvy
  • 3 x detské vleky

19 kilometrov zjazdoviek:

  • 7 km ľahké
  • 8 km stredne ťažké
  • 4 km náročné

Sezóna:

  • 28. november – 28. Marec

Nadmorská výška:

  • 810 m – 1893 m

Kontakt:

Ötscherlift-Gesellschaft m.b.H.
Weitental 51
3295 Lackenhof

+43 (0)7480 / 5354
+43 (0)7480 / 5354-4
oetscher@skisport.com
www.oetscher.at

1/1
#lackenhof-otscher

Redakcia Relax

Zdieľajte na

Nenechajte si ujsť

Lyžiarske okuliare. Foto: Shutterstock
Lyžovanie

Ako si vybrať správne lyžiarske okuliare?

Vyberáte si lyžiarske okuliare? Trendom sú technológie. Zvážte aj podmienky, v akých budete okuliare používať.

Lyžovanie

Otvorenie sezóny na Chopku juhu: ľadový svah prakticky bez ľudí

Na Chopku juhu sme strávili minulý rok skoro celú zimu a kvôli veľmi dobrým lyžiarskym podmienkam si ho nevieme vynachváliť. Tento rok to je však zati

Lyžovanie

V lete potrénuje Zuzulová v Argentíne

Aj najjužnejšie mesto sveta opäť figuruje v pláne letnej prípravy Veroniky Zuzulovej. Veronika ju plánuje stráviř v argentínskom horskom stredisku Ush

Lyžovanie

Zajtra začne slalom na umelom kopci uprostred Moskvy

V sobotu, dňa 21. novembra prebehnú preteky v slalome uprostred Moskvy. Top slalomoví špecialisti budú súťažiť v paralelnom na umelom svahu pod večern

featured

Test allroundových lyží sezóny 2010/2011

Lyžujete týždeň-dva do roka? Radi si vychutnáte pocit z jazdy na dobre upravenej zjazdovke v nie veľmi extrémnej rýchlosti. Nechcete to hrotiť, radšej

Freeride

FWT 2011 pozná svojich šampiónov

Pretek vo Verbier rozhodol o všetkom. Finálne jazdy boli skutočne nádherné. Pred posledným pretekom totiž vôbec nebolo jasné, kto by sa mohol stať toh

Lyžovanie

Párty v Soeldene ovládli Nemci, Zuzulová skončila 35.

Veronika Zuzulová sa v úvodnom obrovskom slalome novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Söldene neprebojovala do 2. kola a nepripí

Lyžovanie

Peter Sagan na lyžiach

Peter Sagan v stredisku Courchevel. Čo poviete, ide mu to? Na to, že pravdepodobne na lyžiach strávi stotinu času toho čo na bicykli, je to celkom fajn!

Lyžiarske stredisko Mýto pod Ďumbierom
Lyžovanie

Ski centrum Mýto pod Ďumbierom – ľahko dostupné lyžiarske stredisko v Nízkych Tatrách smer Čertovica

Lyžiarske stredisko je situované v obci Mýto pod Ďumbierom, na cestnom ťahu z Podbrezovej a Brezna smerom na horský prechod Čertovica.

Freeride

Ďalšie kolo FWT: Engadin St. Moritz 2011

Engadin St. Moritz, Švajčiarsko – Január 30, 2011 – Henrik Windstedt (SWE) a Matt Annetts (USA) sa postavili na stupeň víťazov. Obaja rajderi využili

Sledujte nás na instagrame

Zavrieť reklamu