Fotoreportáž z otvárania ľadovca Molltaler

23. novembra 2010

Tak ako každý rok opäť sme sa vybrali na akciu zvanú Molltaler Openning 2010. Poniektorí sme išli už od stredy, nakoľko bol dňa 17. novembra štátny sviatok. Ostatní štandardne – tri noci a tri dni. Nakoniec sa nás tu zišlo okolo 120 Slovákov.

Tak ako každý rok opäť sme sa vybrali na akciu zvanú Molltaler Openning 2010. Poniektorí sme išli už od stredy, nakoľko bol dňa 17. novembra štátny sviatok. Ostatní štandardne – tri noci a tri dni. Nakoniec sa nás tu zišlo okolo 120 Slovákov.

Slnko, slnko, slnko, … prvý deň nebolo

V prvý deň sa nám slnko ukázalo na niekoľko hodín a s ním aj veľká pláň bez jednej stopy, ktorú si myslím každý 100-percentný freeridový nadšenec poriadne užil. Piatok bolo počasie horšie, ale keďže nefúkalo, jazdili sme celý deň. V sobotu už svietilo celý deň. V noci pripadlo ďalších 25 cm snehu a pribudlo testovanie najnovších lyží, čiže nikomu sa nechcelo ísť dolu do dediny, či už zo svahu, alebo z krčmy. Testovali sa rôzne lyže. Ja som preskúšal najmä K2, ani neviem aké ostatné tam ostali, ale bolo ich tam celkom veľa.

Večer nasledovala veľká party v dedine a v nedelu veľmi ťažké prebúdzanie. Škaredé počasie odradilo niekoľko ľudí, ale zopár nás išlo testovať nové lyže aj v nedeľu. Akcia opať vyšla, aj keď počasie nám oproti minulému roku prialo menej. Ale tie jazdy v prašane stáli za to.

Panoráma na ľadovci Molltaler

Reštaurácia opäť nesklamala

V stredisku stála tiež boardercrossová dráha, okrem nej všade veľa powderu. Dobrá reštaurácia opäť nesklamala a Molltalerský ľadovec, ako zvyčajne, má  najviac snehu z rakúskych ľadovcov. Ľudí na svahoch nebolo veľa (v sobotu asi najviac), ale na lanovku sa nikdy nečakalo… Spali sme v pekných apartmánoch v dedinke Flattach, sedem kilometrov od vláčika do strediska.

Ľadovec Molltaler

Je obľúbené a známe miesto juhovýchodne od najvyššieho vrcholu rakúskych Álp–Grossglockneru, v južnej spolkovej republike Korutánsko, 470 km z Bratislavy. Moderné lyžiarske stredisko je v prevádzke od roku 1997. Leží v nadmorskej výške od 2.200 do 3.120 m. Stredisko je z doliny prístupné moderným, technicky vyspelým podzemným vlakom – „Gletscherexpres“, s kapacitou 200 osôb v jednej súprave. Za osem minút vyvezie lyžiarov do lyžiarskeho raja.

Panoráma na ľadovci Molltaler

Dôležité informácie:

  • Nadmorská výška: 2.200 m – 3.120 m
  • Počet km zjazdovych trati: 55 (22 km ľahkých zjazdoviek, 24 km stredneťažkých, 9 km ťažkých), najdlhšia zjazdovka 7 km, Fun park
  • Počet prepravných zariadení: 9 (podzemný vlak Gletscher Expres, 1 x šesťsedačková kabínková lanovka, 1 x šesťsedačka s príklopom, 1 x štvorsedačka, 2 x dvojsedačka, 2 cvičné vleky)
  • Infraštruktúra v stredisku: 2 horské chaty s možnosťou stravovania i prenocovania ( Weisseehaus, Duisburger Hutte), veľkokapacitná samoobslužná panoramatická reštaurácia Eissee v nadm. výške 2.800 m (s možnosťou ubytovania v Mládežníckom hoteli), Aprés Ski Europa Bar, športový obchod Interšport (spolu so Skiservisom)
  • Skipas: SKI HIT – v zimnej sezóne platný aj na strediská: Ankogel (20 km), Lienzske Dolomity (40 km), Sillian (70 km), Matrei (80 km), Kals (80 km), St. Jakob (80 km)
  • Sezóna: celoročná na lyžovanie a snowboarding (výluka 1 mesiac máj-jún)

Akciu podporila a organizovala CK Alpis Tour s.r.o. www.alpistour.sk

Foto: Peter Dzurjanin

[nggallery id=84]

1/1
Zavrieť reklamu