Aktuálny minireport – Park Snow Veľká Rača

1. februára 2010

V skratke – Cez víkend veľa ľudí a čakanie na každý vlek. Prekvapením bola chata Čučoriedka s príjemnou obsluhou a veľkým výberom jedál.

V skratke – Cez víkend veľa ľudí a čakanie na každý vlek. Prekvapením bola chata Čučoriedka s príjemnou obsluhou a veľkým výberom jedál.

Veľkú Raču snáď netreba nijak zvlášť opisovať…  Jedno z TOP päťhviezdičkových lyžiarskych stredísk na Slovensku, kúsok za Žilinou – v zásade, po prepchatých cestách, na skok od Bratislavy. Po dlhej dobe sme zamierili do tejto destinácie a  dlhú dobu sa sem, žiaľ, asi nevrátime.

Martina Kováčová

Prvá jazda super, ostatné poznamenalo čakanie

Na miesto činu sme dorazili presne o 8:30, kedy „otvárajú“ a mierime si to priamo na 4-sedačku, pochvaľujeme si málo ľudí. Svah vyzerá super nastylovaný a my neskrývame nadšenie. Pustíme sa dole „menčestrom“, no už v poslednej tretine zjazdovky sa nám naskytá nemilý pohľad na prinajmenšom desaťminútový rad ľudí, ktorý – ako sme neskôr zistili – je bežná realita.

Prvá jazda super, zvyšok dňa sa na top stredisko nepodobá. Zjazdovky boli cez deň neudržiavané, ľadové platne striedali násypy snehu, bezohľadnosť na svahoch by sa dala krájať. 4-sedačka, ktorá vyvezie ľudí z parkoviska stojí pomaly každé dve minúty a tak namiesto desať minút lyžiari strávia v mrazoch minimálne 20 minút na lanovke. Jednoducho polročné prázdniny a celé Slovensko sa v rámci predĺženého víkendu vyhrnulo na svahy.

Chata Čučoriedka s príjemnou obsluhou

Keď sme si zmrznutí išli sadnúť do jednej z chát na čaj, ovalil nás fajčiarsky dym (evidentne Zákon o ochrane nefajčiarov tam asi nedorazil), tak sme zakotvili v Chate Čučoriedka. Hádam najsvetlejší bod celého strediska. Ak sa Vám ju podarí na lyžiach zhora nájsť – na zjazdovke nie je totiž označená žiadna príjazdová cestička k nej.

Neuveriteľne milá, pozorná a rýchla obsluha, chutné jedlo a prekvapil nielen výber jedál, ale aj každodenné menu (polievka, hlavné jedlo a k tomu čaj alebo kofola) za 5 eur. Nuž, len potom návrat na svah bol ťažký J

Lyžiarov by iste potešilo, keby vlekári na konečnej 4-sedačky na Dedovke behom dňa  prisypávali na ľadový „výstup“ priebežne trochu  snehu lopatami. Nevznikalo by klzisko.

Celkovo sa na Veľkej Rači dá lyžovať na niekoľkých zjazdovkách, od úplne najjednoduchších aj po celkom svižné strmáky, no kamkoľvek zamierite, všade čakáte. A teda chceme dúfať, že čakanie sa vyplatí aj v prípade Veľkej Rače – na špičkové stredisko, o akom nás presviedčajú billboardy a reklamy, si rozhodne treba ešte počkať.

Čakanie na vlek a rada cez víkend na Veľkej Rači

1/1
Zavrieť reklamu