Ako prežiť najzdravšiu zimu v živote

15. januára 2023
Foto: Shutterstock

Nepustite si virózu k telu. Vyskúšajte tieto jednoduché kroky na zlepšenie imunity, aby ste ostali zdraví až do leta!

Jedzte ryby

Zápal v tele je prirodzenou reakciou nášho imunitného systému na chorobu a môže spôsobovať bolesť, opuchy a letargiu.

Jedným z najlepších spôsobov, ako zmenšiť zápaly, je konzumovať omega-3 mastné kyseliny, ryby by ste teda mali mať na stole aspoň trikrát týždenne. Ak raz týždenne v rámci svojho rybieho jedla siahnete po sardinkách alebo krevetách, zvýšite si tak aj príjem selénu. Ten nielenže bojuje s voľnými radikálmi, ale tiež pomáha recyklovať svojho spolubojovníka vitamín C, ktorý takto môže byť znova využitý, čo je skvelý bonus.

Pite dostatok vody

Ak vám vyschnú sliznice (v nose, ústach a pľúcach), jemné tkanivo vo vašej dýchacej sústave sa stane náchylnejším na infekcie.

Preto denne vypite aspoň jeden a pol litra nesladených a bezkofeínových tekutín (voda, bylinkový čaj), aby ste ich mali stále dobre hydratované.

Pitný režim. Foto: Shutterstock
Pitný režim. Foto: Shutterstock.

Takto svojej dýchacej sústave pomôžete blokovať bacily ešte predtým, ako vôbec dostanú nejakú šancu si vo vašom tele spraviť poriadny žúr.

Používajte hojivé soli

Pri slove soľ si väčšina z nás predstaví biely prášok na dochucovanie jedál. Ak sa na soľ pozeráme z hľadiska zdravia, je nad slnko jasnejšie, že v priebehu rokov si získala zlú reputáciu.

Stačí však soli využívať správnym spôsobom a môžu vám priniesť zdravotné benefi ty, o akých ste (hádam) ani netušili. Viete, o akej soli je reč? Napríklad Schüsslerove soli, známe aj ako bunkové soli, sa využívajú pri liečení celého radu ochorení.

Obzvlášť soľ číslo dva, fosforečnan vápenatý, pomáha posilňovať imunitný systém navyšovaním týchto minerálov v bunkách krvi. Skúste aj soľ číslo sedem, biochemickú soľ na výživu svalov a motorických nervov.

2/4
Zavrieť reklamu