Tina Maze ukončila kariéru

Tridsaťtriročná slovinská univerzálka Tina Mazeová potvrdila odchod do športového dôchodku počas predsezónnej tlačovej konferencie v rakúskom Söldene.

Tridsaťtriročná slovinská univerzálka Tina Mazeová potvrdila odchod do športového dôchodku počas predsezónnej tlačovej konferencie v rakúskom Söldene.

Mazeová o tom informovala počas predsezónnej tlačovej konferencie v rakúskom Söldene. „Som skutočne šťastná za to, čo som dosiahla. Necítim už potrebu súťažiť na tejto úrovni,“ povedala Mazeová, ktorá sa do kolotoča SP vráti po ročnej prestávke.

Sezónna ouvertúra sa uskutoční v sobotu na ľadovci práve v Söldene (obrovský slalom). Podľa skôr medializovaných informácií Mazeová plánovala predstaviť sa vo februári 2017 na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom St. Moritzi (6.- 19. 2. 2017), kde by obhajovala titul v zjazde a alpskej kombinácii.

Minulú sezónu vynechala

Mazeová vynechala celú sezónu 2015/2016 po veľkom sklamaní na konci tej predchádzajúcej, keď jej len o 22 bodov v súboji s Rakúšankou Annou Veithovou (vtedy ešte Fenningerovou) ušiel veľký glóbus za celkový triumf v SP. Medzitým si od súťažných svahov poriadne oddýchla a okrem iného ukončila štúdium na Univerzite v Maribore. Spromovala na Pedagogickej fakulte a bude z nej učiteľka na základnej škole.

Sympatická univerzálka dosiahla počas doterajšej kariéry 26 víťazstiev vo všetkých piatich základných disciplínach alpského lyžovania a na konte má dovedna 81 pódiových umiestnení. Vrchol jej kariéry prišiel na ZOH v Soči 2014, kde sa stala olympijskou šampiónkou v zjazde a obrovskom slalome. Okrem toho je aj štvornásobnou majsterkou sveta a deväťnásobnou medailistkou z MS. Tituly získala v Garmisch-Partenkirchene 2011 (obrovský slalom), Schladmingu 2013 (super G) a dva v Beaver Creeku 2015 (zjazd a kombinácia).

Vaše reakcie
Relax na Facebooku