Najkrajšie lyžiarske strediská Rakúska

15. novembra 2017

V Alpách si na svoje prídu úplní začiatočníci, skúsení lyžiari, ale aj rodiny s deťmi. Tu sú top rakúske strediská.

V Alpách si na svoje prídu úplní začiatočníci, skúsení lyžiari, ale aj rodiny s deťmi. Tu sú top rakúske strediská.

Rakúske lyžiarske strediská. Foto: Shutterstock
Rakúske lyžiarske strediská. Foto: Shutterstock


1. Turracher Höhe

Náhorná plošina medzi Korutánskom a Štajerskom uprostred regiónu Nockberge je spolu s horským plesom Turracher See jedinečným skvostom prírody. Lyžiarske stredisko ponúka až 38 kilometrov zjazdoviek, ktoré patria vďaka nadmorskej výške k tomu najlepšiemu, čo Rakúsko ponúka.
Vybláznite sa tiež na 1,5 kilometra dlhej trase Snowparku. Súbežne s ním vznikol aj veľmi žiadaný Funpark, ktorý patrí, vďaka svojej dĺžke 850 metrov, k najdlhším na svete. Jazda po jeho vlnách, bubnoch a tuneloch je skutočne napínavým zážitkom.
Viac informácií nájdete na: www.turracherhoehe.at

2. Osem rakúskych lyžiarskych stredísk združených dokopy

Stredisko Heilingenblut/Grossglockner. Foto: Shutterstock
Stredisko Heilingenblut/Grossglockner. Foto: Shutterstock

Osem lyžiarskych stredísk na rôznych miestach Rakúska Hochkar, Lackenhof am Ötscher, Hochficht, Kasberg, Hinterstoder a Wurzeralm, HochKössen, Grossglockner/Heiligenblut sa združilo pod názvom www.skisport.com. My vám predstavíme niektoré z nich.
Vo Wurzeralm na vás čaká 22 kilometrov zjazdoviek. Najrýchlejšia pozemná lanovka sveta vás dopraví na vrcholovú stanicu Wurzeralm.
Najvyššie položená lyžiarska destinácia Dolného Rakúska so zárukou dobrých snehových podmienok Hochkar je od Bratislavy vzdialená len 240 kilometrov. Nájdete tu deväť moderných vlekov, 19 kilometrov zjazdoviek či Senoner’park Hochkar.

Hochkar panoráma. Foto: Shutterstock
Hochkar panoráma. Foto: Shutterstock

Lackenhof am Ötscher sa nachádza zhruba 220 kilometrov od Bratislavy a je skvelou voľbou, ak idete lyžovať s rodinou. Malí lyžiari sa môžu vyblázniť v Sunny Kids Parku s čarovným kobercom, tí väčší v snowparku pre freestylerov. Aj tu na vás čaká deväť vlekov a 19 kilometrov zjazdoviek všetkých stupňov obťažnosti.
3. Mostviertelské Alpy
Gemeindealpe Mitterbach prináša nekonečnú jazdu. Osem kilometrov dlhá jazda z vrcholu do údolia je skutočným zážitkom. Lyžiarom, freestylerom aj milovníkom bežkovania sľubuje stredisko športové vyžitie s výhľadom na predné Alpy. Jednou z výziev je strmý svah, ktorý je najprudším v Dolnom Rakúsku.
Stredisko Annaberg zas predstavuje rodinný raj. Priateľské lyžiarske stredisko ponúka všetko, čo môže rodina s deťmi od lyžovačky očakávať.
4. Malebné Viedenské Alpy
Mönichkirchen – Mariensee je malá rodinná lyžiarska oblasť s jedinečným prachovým snehom je tajným tipom Viedenských Álp. Na svoje si tu prídu nielen deti a začiatočníci, ale aj zdatní lyžiari či skúsení snowboardisti.
Lyžiarske stredisko Zau[:ber:]g Semmering sa nachádza iba hodinu jazdy od Viedne sa rozprestiera miesto známe konaním pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.
V lyžiarskej oblasti Puchberg Salamander, ktorá sa rozprestiera okolo Schneebergu, najvyššej hory Dolného Rakúska, nájdete zimu, ako má byť. Moderná štvormiestna sedačková lanovka vyvezie zimných športovcov do nadmorskej výšky 1210 metrov k nádherným zjazdovkám vybaveným najmodernejším zasnežovacím zariadením.

Puchberg. Foto: (c) F.Zwickl
Puchberg. Foto: (c) F.Zwickl
Vaše reakcie
Relax na Facebooku