Ako si spríjemniť zimný beh?

Občas sa zdá, akoby sa ročné obdobia menili z večera do rána. Jeden deň vám pri popoludňajšom behu svietia do tváre príjemne teplé slnečné lúče a na druhé ráno teplota klesne pod bod mrazu a vaša bežecká trasa je poprášená snehom.

Zimné behanie však nie je žiadnym strašiakom. So správnou výbavou a nastavením mysle môžete trénovať ako zvyčajne.  

Keď je vonku tma a zima, je veľmi podstatné správne sa motivovať. Keď z domu vybiehate s prísľubom odmeny na konci, hneď to ide ľahšie. Je pritom jednou, či je spomínanou odmenou brunch s priateľmi alebo hodina strávená čítaním obľúbenej knihy. Ak sa vám aj tak nechce, skúste si sľúbiť, že ak by bolo vonku príliš zle, o päť minút sa vrátite do tepla. Uvidíte, že napokon tréning absolvujete celý.

Zimné behanie nie je strašiakom. So správnou výbavou a nastavením mysle môžete trénovať ako zvyčajne.  

V chladných mesiacoch býva nielen studeno, ale aj mokro, a preto je veľmi dôležité, aby ste mali správnu bežeckú obuv. Najlepšie sú tenisky so zvrškom z Gore-Texu. Podstatný je aj výber ponožiek, ktoré by mali dobre odvádzať vlhkosť, pritom však udržiavať vaše nohy v teple.

Obliekajte sa, akoby bolo vonku teplejšie. Chcete predsa, aby vám počas behu bolo príjemne teplo, nie aby ste sa potili. Kým sa rozbehnete, malo by vám byť mierne chladno. Siahajte po funkčnom oblečení, ktoré dobre odvádza pot, so zipsom pri krku a vetracími otvormi pod pazuchami, ktoré sa vám zídu, keď sa rozohrejete. Čím viac budete trénovať vonku, tým ľahšie sa budete orientovať v tom, ako sa obliecť v daný deň.

V chladných mesiacoch býva nielen studeno, ale aj mokro, a preto je veľmi dôležité, aby ste mali správnu bežeckú obuv. Foto: Shutterstock.

V zime nie je len zima a mokro, ale veľkú časť dňa aj tma. Pravdepodobne chodíte do práce alebo pracujete z domu, takže je možné, že zabehať si môžete buď ráno pred každodennými povinnosťami, alebo až neskoro popoludní či večer, keď sa môžete na chvíľu vydýchnuť od práce a rodiny. Je teda dobrý nápad zaobstarať si oblečenie s reflexnými prvkami a na hlavu čelovku.

1/2
Zavrieť reklamu