Navštívili sme: lyžiarske stredisko Sillian-Hochpustertal v rakúskych Alpách

2. novembra 2020
Lyžiarske stredisko Sillian-Hochpustertal

Tirolsko je zárukou kvalitnej lyžovačky samé o sebe. Dnes vám predstavíme lyžiarske stredisko Sillian-Hochpustertal, ktoré leží vo východnom Tirolsku len 5 km od hraníc s Talianskom, ktoré sme navštívili minulú sezónu.

Sillian-Hochpustertal je jedným z tých menších rezortov, no ponúka toľko možností športového vyžitia sa ako väčšie alpské strediská.

Svahy lyžiarskeho strediska Sillian-Hochpustertal sú otočené na juhovýchod, takže si pri lyžovaní za dobrého počasia môžete užívať maximum slnka.

Vysoké svahy, zábavný park a detský kútik ponúkajú toľko možností zábavy ako väčšie strediská zimných športov, a to aj napriek relatívne malej veľkosti strediska Hochpustertal niekedy nazývaného aj Sillian ski resort.

Lyžovanie v stredisku

Malá a turisticky obľúbená dedinka Sillian sa nachádza v alpskej doline Hochpustertal.

Mestečko a Sporthotel Sillian priamo pod zjazdovkou.
Mestečko a Sporthotel Sillian priamo pod zjazdovkou.

Hneď odtiaľto, z nadmorskej výšky 1100 m môžete nasadnúť na lanovku a vyviezť sa až do výšky 2400 m nad morom. Je tu množstvo stredne náročných – červených tratí, vrátane dlhého zjazdu schádzajúceho zhora až dole do dedinky Sillian alebo do dedinky Außervillgraten.

Začiatočníci si tu nájdu svoje modré zjazdovky a profesionáli si môžu merať svoje sily na čiernych tratiach alebo aj mimo zjazdoviek.

Na svoje si prídu aj rodiny s deťmi, ktoré majú zvýhodnené ceny lístkov, ale je tu aj lyžiarska škola a detský klub Bobo Kinderklub, ktorý má svoj vlastný priestor pri konci prvej lanovky. Snowboardisti a freestyleri môžu zveľaďovať svoje triky či saltá v Yellowsnow Funpark-u, v ktorom si prekážky nájde každý – začiatočník aj pokročilý.

Kde sme bývali?

My sme sa ubytovali priamo v obci Sillian, ktorá má mimochodom len niečo vyše 2000 obyvateľov. Ubytovanie sme zvolili prakticky, hneď pri svahu a lanovke, v hoteli Dolomiten – Residenz****s Sporthotel Sillian.

Izby v Sporthoteli Sillian sú maximálne pohodlné.
Izby v Sporthoteli Sillian sú maximálne pohodlné.

Ak si chcete dopriať naozaj príjemný luxusný zážitok a oddych, potom vám štvorhviezdičkový Sporthotel Sillian s kategóriou superior vrele odporúčame.

Prírodné materiály a pohodlie.
Prírodné materiály a pohodlie.

Keďže sme si pred lyžovačkou potrebovali požičať výstroj, zašli sme do požičovne lyží vedľa hotela, kde nás obslúžili neskutočne rýchlo a ochotne.

Po dobrej lyžovačke si zas môžete oddýchnuť v štvorhviezdičkovom superior wellnese s rôznymi saunami, dokonalými relax zónami a vonkajším aj vnútornými bazénmi. Po športe odporúčame vychutnať si aj profesionálnu masáž.

Wellness v Sporthoteli Sillian.
Wellness v Sporthoteli Sillian.

Čo by sme na Sporthoteli Sillian ešte chceli vyzdvihnúť, je výnimočne milý prístup a ochota zamestnancov, skvelé jedlo a krásny moderný a prírodný dizajn izieb s rôznym kútikmi na oddych, kde môžete relaxovať a pozorovať odtiaľ cez okná okolitú alpskú prírodu. Stredisko sme navštívili počas pracovných dní a páčilo sa nám, že na dokonale upravených svahoch sme boli takmer sami.

Na vianočné trhy v mestečku Lienz to nie je ďaleko

Lienz má vychýrené krásne centrum mesta. Ak sem zájdete pred Vianocami, navštívte aj známe vianočné trhy s príjemnou predvianočnou atmosférou. Lienz je okresné mesto tejto oblasti a od strediska Sillian je vzdialené 30 kilometrov.

Lyžiarske stredisko Sillian-Hochpustertal má:

Skizentrum Sillian-Hochpustertal. Foto: Shutterstock
Skizentrum Sillian-Hochpustertal. Foto: Shutterstock
  • spolu: 22,4 km zjazdoviek
  • modré: 5,6 km ľahkých zjazdoviek
  • červené: 15 km stredne náročných zjazdoviek
  • čierne: 1,1 km náročných zjazdoviek

Stredne pokročilí lyžiari sa môžu zviezť z najvyššieho bodu 2407 m. n. m. až dolu do dediny Sillian vo výške 1103 m.

Foto: www.schultz-ski.at

Vaše reakcie
Zavrieť reklamu