Zuzulová sa opäť predstavila na svahu

Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová sa po päťtýždňovej nútenej prestávke spôsobenej operačným zákrokom opäť postavila na lyže.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová sa po päťtýždňovej nútenej prestávke spôsobenej operačným zákrokom opäť postavila na lyže.

Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka sa objavila na svahu v Jasnej, kde okrem svojho zreparovaného kolena testovala aj nové lyže. “S kolenom som začala pracovať už niekoľko dní po operácii. Už som sa nevedela dočkať, kedy sa budem môcť opäť postaviť na kopec. Teším sa z návratu a aj z nových lyží, ktoré som nikdy predtým neskúšala,” povedala pre Slovenskú televíziu tretia najlepšia slalomárka zo sezóny 2007/08.
Poškodená bola v jej prípade chrupavka jabĺčka

Veronika Zuzulová si musela ľahnúť pod skalpel v polovici februára na bratislavských Kramároch. Operoval ju MUDr. Stanislav Mikuška, ktorý jej urobil artroskopiu kolena.

“Poškodená bola v jej prípade chrupavka jabĺčka. Ide o druhý stupeň poškodenia, muselo sa to trochu vybrúsiť. Čaká ju teraz pauza, ktorú odhadujem na päť týždňov,” povedal vtedy pre agentúru SITA S. Mikuška, ktorého slová sa ukázali byť nanajvýš realistické.

Zuzulovej aktuálne nevydarená sezóna 2008/09 vyvrcholila na februárovom svetovom šampionáte vo Francúzsku, kde sa nemohla predstaviť ani v jedných pretekoch. Počas rozjazdenia pred obrovským slalomom jej “ruplo” v kolene a s bolesťami už do súťaže nenastúpila.

Zuzulová bola napokon nútená predčasne ukončiť sezónu. Prakticky od prvých pretekov ročníka 2008/09 ju sprevádzala smola na zranenia a choroby. Už v úvodnom slalome vo fínskom Levi si zlomila rebro, čo ju limitovalo vo výkonnosti prakticky dva mesiace. Po Novom roku zasa chytila vírusové ochorenie dýchacích ciest a nešťastný polrok dovŕšila zranením kolena vo Val d´isere. Najlepším výsledkom Zuzulovej z vrcholiacej sezóny zostalo 5. miesto z úvodného slalomu SP v Levi.

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu